Prezident republiky se setkal s krajskými koordinátory projektu vodního koridoru D-O-L

14.09.2016 9:33

Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 13. září 2016 na Pražském hradě setkal s krajskými koordinátory projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe z krajů Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického, Středočeského a Ústeckého. Setkání se zúčastnili zástupce Ministerstva dopravy ČR a vedoucí sdružení DOL zpracovávajícího Studii proveditelnosti k vodnímu koridoru D-O-L.

Prezident republiky se setkal s krajskými koordinátory projektu vodního koridoru D-O-L
Foto: Hana Brožková, KPR
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman republiky s krajskými koordinátory D-O-L
reklama

V průběhu setkání byly diskutovány aktuální informace k tématu vodních cest, aktuální informace od zadavatele a zpracovatele Studie proveditelnosti koridoru D-O-L.

Prezident republiky ujistil zúčastněné o jeho trvalé podpoře projektů v oblasti dopravní infrastruktury včetně vodních cest. Největší příležitost pro rozvoj vodních cest vidí prezident republiky, mimo realizace splavnění Labe do Pardubic, v přípravě splavnění Odry ve spolupráci s Polskou republikou a to zejména úseku Kozłe – Ostrava.

„Jsem rád, že téma oderského úseku Kozłe – Ostrava silně zaznělo také na jednání tripartity v pondělí a to jako součást řešení sociálních a strukturálních problémů Moravskoslezského kraje. Bylo by chybou promarnit příznivou situaci v Polsku, které dokonce zřídilo samostatné ministerstvo vodních cest“ uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

Zástupci zainteresovaných krajů informovali prezidenta republiky o usnesení Asociace krajů ČR č. 264 z 20. 7. 2016, kterým Asociace schválila podporu legislativních úprav, které podpoří rychlejší přípravu strategických staveb, včetně návrhu na jednotné povolovací řízení.

Asociace krajů ČR zároveň doporučila zainteresovaným krajům trvat vůči ministerstvu dopravy a zpracovateli Studie proveditelnosti na vzájemné systematické spolupráci.

Krajům bylo doporučeno dle jejich možností připravit regionální podklady pro konkrétní úseky vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe s využitím prostředků EU.

Kraje by dle usnesení Asociace krajů měly zajistit ve svých Zásadách územního rozvoje trvalé zachování územní rezervy pro vodní koridor Dunaj-Odra-Labe a současně se zasadit o jeho vložení do Politiky územního rozvoje ČR při její příští aktualizaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Průměrná mzda vzrostla reálně o 3,8 %

13:30 Český statistický úřad: Průměrná mzda vzrostla reálně o 3,8 %

Průměrné mzdy - 4. čtvrtletí 2020