Při mimořádné kontrole zjistila inspekce 31,5 tuny nelegálního medu

27.02.2018 19:01

V rámci mimořádné kontrolní akce inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili a na místě zadrželi 31 449 kg (celkem 34 943 ks spotřebitelských balení á 900 g) uskladněného nelegálního medu označeného etiketami výrobce Včelpo spol. s r.o.

Při mimořádné kontrole zjistila inspekce 31,5 tuny nelegálního medu
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

Namátkovou kontrolou inspektoři SZPI zjistili, že se jedná mj. o šarže s datem minimální trvanlivosti do: 4.9.2018, 11.9.2018, 30.9.2018, 27.8.2018, u kterých laboratorní rozbor při předchozích kontrolách SZPI a Státní veterinární správy (SVS) v r. 2015 potvrdil přítomnost reziduí antibiotik. Vzhledem k této skutečnosti se jedná o potraviny nevhodné k lidské spotřebě a tedy nelegální, inspektoři je na místě zadrželi a sklad zapečetili.

Akci inspektoři SZPI uskutečnili dne 23. 2. 2018 a to v objektu bývalého zemědělského družstva na Olomoucku.

Vzhledem k tomu, že provozovatel nezajistil zpřístupnění objektu ke kontrole inspektorům a dále z důvodu závažného podezření, že se v předmětných prostorách nachází nebezpečné potraviny, jejichž uvedení na trh může mít dopad na zdraví spotřebitele, zjednali si inspektoři do těchto prostor přístup v souladu s § 4 odst. 5 zákona č. 146/2002 Sb. Dle zákona jsou inspektoři oprávnění zjednat si přístup do takových prostor, včetně otevření uzavřených prostor.

Informaci SZPI předala k došetření SVS, která je kompetentní mj. pro oblast kontroly skladování potravin živočišného původu, tedy i medu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Bulovka: Světový den hepatitidy - nepodceňujte prevenci

15:53 FN Bulovka: Světový den hepatitidy - nepodceňujte prevenci

Virová hepatitida, mnohdy laicky označovaná jako žloutenka, patří mezi běžně se vysky-tující onemocn…