Příležitosti prohlédnout si paláce Úřadu vlády využilo 17. listopadu 1940 zájemců

17.11.2019 17:33

V neděli 17. listopadu 2019 při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce uspořádal Úřad vlády ČR dny otevřených dveří v Hrzánském paláci na Hradčanech a v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě. Do Hrzánského paláce dorazilo na prohlídku 730 zájemců, Lichtenštejnský palác si prohlédlo 1210 lidí.

Příležitosti prohlédnout si paláce Úřadu vlády využilo 17. listopadu 1940 zájemců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hrzánský palác
reklama

V Lichtenštejnském paláci byly pro zájemce tradičně připraveny komentované prohlídky reprezentačních prostor, které nyní slouží zejména k pořádání konferencí a protokolárních akcí. Návštěvníci si za doprovodu průvodců mohli prohlédnout například Zlatý salonek s nevšedním výhledem na Vltavu nebo Modrý salonek situovaný směrem k Werichově vile. Součástí prohlídkové trasy je i jedinečná výstava protokolárních darů předsedy vlády ČR, které premiér Andrej Babiš obdržel během významných zahraničních cest, jež absolvoval od nástupu do funkce.

V odpoledních hodinách zavítal do Lichtenštejnského paláce i předseda vlády Andrej Babiš, který se s návštěvníky při příchodu přivítal a společně si poté prohlédli palác i vystavené předměty.

Podrobnější informace o historii Lichtenštejnského paláce naleznete na webových stránkách ZDE.

V Hrzánském paláci si kromě reprezentačních prostor a jedinečného výhledu z terasy paláce mohli zájemci prohlédnout také stálou výstavu Symboly republiky. Průvodci taktéž návštěvníky seznámili s historií paláce i jeho nejvýznamnějšími obyvateli, mezi které patřil například Tomáš Garrigue Masaryk. Část loňského roku sloužil Hrzánský palác po dobu rekonstrukce Strakovy akademie jako náhradní sídlo předsedy vlády a jeho kabinetu. Návštěvníkům se tak naskytla možnost nahlédnout například do pracovny premiéra nebo Gobelínového sálu, kde probíhala jednání vlády ČR.

Podrobnější informace o historii Hrzánského paláce naleznete na webových stránkách ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …