Prima podá trestní oznámení za napadení reportéra Krimi zpráv

31.07.2013 18:35

FTV Prima podá trestní oznámení na muže, který včera odevzdal bezdomovcům na pražském Václavském náměstí vlastní dítě a zmizel. Zadržený muž totiž včera zaútočil na reportéra FTV Prima Jaroslava Kasnara a způsobil mu vážná zranění.

Prima podá trestní oznámení za napadení reportéra Krimi zpráv
Foto: iprima.cz
Popisek: Loga TV Prima
reklama

Reportér Krimi zpráv Jaroslav Kasnar natáčel s kameramanem předvedení otce dvouleté dívenky na policejní služebnu. Jak bývá běžnou novinářskou praxí, zeptal se ho na několik otázek. „Nejdřív na mě zaútočil verbálně, ale přestože měl pouta na rukou, tak se napřáhl a koženou taškou, kterou v rukou držel, mě ještě silně udeřil do hlavy,” popisuje incident reportér Jaroslav Kasnar.

 V tu chvíli měl asi dvouminutový výpadek paměti, přes slabou bolest hlavy ale natáčení v terénu dokončil a vrátil se do redakce. Tam se mu udělalo nevolno. „Motala se mi hlava, měl jsem mžitky před očima a zvracel jsem,” dodal Kasnar s tím, že ho vzápětí kolega odvezl do nemocnice.

 Vyšetření potvrdilo otřes mozku a pohmožděnou krční páteř. Podle doporučení lékařů musí reportér zůstat v pracovní neschopnosti nejméně dva týdny.

 Televize Prima shromažďuje podklady pro trestní oznámení za ublížení na zdraví. Incident považujeme za nepřípustné narušení novinářské práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Obvinění zaměstnance GFŘ z přijetí úplatku

8:23 Policie ČR: Obvinění zaměstnance GFŘ z přijetí úplatku

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…