Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

24.08.2016 8:08

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které už od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí sdružení Calla. Zájemci o přírodu se v září vydají pozorovat netopýry na Vrbenské rybníky a kroužkovat ptáky do Šindlových Dvorů.

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách
Foto: calla.cz
Popisek: Calla - Sdružení pro záchranu prostředí
reklama

První zářijová vycházka „Netopýří safari na Vrbenských rybnících“ se uskuteční již v pátek 2. září. Vzhledem k tomu, že netopýři patří mezi živočichy s noční aktivitou, začíná vycházka až v 18:45 hodin na zastávce českobudějovické MHD U Hvízdala. Vycházku povede zoolog Radek Lučan, který působí na Přírodovědecké fakultě UK a také v České společnosti na ochranu netopýrů. V případě špatného počasí, ve kterém netopýři nelétají, se akce přesune do prostor centra Cassiopeia na sídlišti Vltava.

„Účastníci vycházky se mohou těšit nejen na povídání o netopýrech a jejich pozorování. Chystáme pro ně také ukázky odchytu netopýrů do sítí nebo jejich určování podle hlasu s pomocí tzv. bat detektoru,“ říká koordinátor cyklu přírodovědných vycházek Jiří Řehounek z Cally.

Druhá zářijová vycházka s názvem „Kroužkování v Šindlových Dvorech“ proběhne v sobotu 24. září dopoledne. Zájemci o ornitologii se sejdou na zastávce českobudějovické MHD Litvínovice, Šindlovy Dvory, Náves. Hlavním průvodcem vycházky bude ornitolog Petr Veselý z Přírodovědecké fakulty JU.

V letošním roce zatím proběhly čtyři přírodovědné vycházky (Za botanikou a historií do centra Budějovic, Kroužkování v údolí Rudolfovského potoka, Výprava do pískovny Cep II a Výprava na Holubovské hadce a Dívčí Kámen), které se tématicky věnovaly geologii, botanice, entomologii, ornitologii a také historii. Celkem jsme na letošních vycházkách přivítali již téměř dvě stovky zájemců o přírodu.

„Od počátku jsme chtěli, aby naše vycházky byly pokud možno různorodé a zahrnovaly co největší šíři přírodovědných oborů. Proto bychom rádi v říjnu zařadili po čase opět mykologickou vycházku, o jejímž termínu budeme zájemce včas informovat,“ uzavírá Jiří Řehounek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Komise pro spravedlivé důchody jednala o parametrech důchodové reformy

16:26 MPSV: Komise pro spravedlivé důchody jednala o parametrech důchodové reformy

Komise pro spravedlivé důchody na svém únorovém zasedání v pátek 28. února jednala o možných paramet…