Přišel čas energie fixovat. Ideálně na rok, radí LAMA energy

14.06.2024 11:58 | Komerční článek

Ceny energií, tedy především elektřiny a zemního plynu, se po šoku v roce 2022 přiblížily normálu. Jejich pokles se po nadprůměrně teplé zimě, a naopak chladnějšímu jaru zastavil. Posledních několik měsíců dokonce mírně roste. Nastal proto čas, kdy je pro zákazníky, kterým končí smlouva s dodavateli, nebo mají smlouvy na dobu neurčitou, ceny energií zafixovat. Podle expertů společnosti LAMA energy ideálně na rok.

Přišel čas energie fixovat. Ideálně na rok, radí LAMA energy
Foto: LAMA Energy
Popisek: LAMA Energy

Optimistické prognózy očekávaly v letních měsících další pokles cen energií. K němu ale nedošlo. Jarní měsíce byly chladnější než obvykle, což drželo vyšší poptávku na trhu a tím i tlak na vyšší ceny. Produkci elektřiny také snížil nižší objem výroby z větrných elektráren a solární zdroje samy spotřebu neutáhly. U zemního plynu, který navíc jako nejčastější závěrný zdroj, který určuje konečnou cenu elektřiny na burze, také cena kolísá. Naposledy ji nepříznivě ovlivnil výpadek těžby v Severním moři. Důsledkem uvedeného je stagnace či mírný růst ceny obou komodit.

„Podle mínění našich energetických expertů přišel nejlepší čas si ceny energií zafixovat. Ideálně pak na jeden rok, protože dnes jen málokdo dokáže předpovědět, jak se ceny u elektřiny plynu v příštím období budou vyvíjet. Ceny fixních tarifů, například našeho produktu Garant 25 s fixací do konce roku 2025 jsou navíc v současné době velmi konkurenceschopné. V neposlední řadě pak všem zákazníkům poskytnou fixní tarify jistotu s ohledem na topnou sezonu,“ říká Jakub Tobiáš, marketingový ředitel LAMA ENERGY GROUP.

V nabídce tradičního českého dodavatele energií jsou i další tarify i varianty délky fixace cen u obou obchodovaných komodit. Při volbě konkrétního produktu je pro potenciální zákazníky nejvýhodnější obrátit se na kontaktní linku společnosti LAMA energy, kde proškolení odborníci každému zájemci pomohou vybrat pro něj nejvýhodnější nabídku a doporučit konkrétní produkt. Samozřejmostí je, že LAMA energy pro každého zájemce sama a zdarma vyřídí veškeré náležitosti spojené s přechodem od jeho stávajícího dodavatele.

O LAMA energy, a. s.

LAMA energy je český dodavatel zemního plynu a elektrické energie, součást firemní skupiny LAMA ENERGY GROUP s vlastní těžbou ropy a plynu na jižní Moravě. Plyn těžený v rámci skupiny pokrývá potřebu zákazníků LAMA energy přibližně z jedné pětiny. Společnost sídlí v Hradci nad Moravicí, do jejího portfolia patří domácnosti i firemní zákazníci. LAMA energy působí na českém trhu již od svého vzniku 1. 4. 2007, kdy došlo k liberalizaci odvětví. Pod tehdejším jménem LAMA INVESTMENTS začala společnost dodávat plyn velkoodběratelům a od roku 2009 i domácnostem pod značkou levnyplyn.cz. V roce 2011 firma rozšířila své portfolio i na dodávky elektřiny a expandovala na Slovensko.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …