Příslušníci a zaměstnanci vězeňské služby darují krev

02.02.2015 10:58

Vězeňská služba ČR chce pomoci v boji proti aktuálnímu nedostatku krevních zásob v České republice.Příslušníci a zaměstnanci pražských věznic a generálního ředitelství proto využili možnosti hromadného odběru krve, který je pro ně uspořádala Ústřední vojenská nemocnice ve zdravotnickém zařízení Vězeňské služby v Praze 4 Na Květnici. Podle předběžných odhadů se odběrů zúčastní několik desítek příslušníků a zaměstnanců vězeňské služby v čele s generálním ředitelem Pavlem Ondráškem a dalšími členy nejvyššího vedení.

Příslušníci a zaměstnanci vězeňské služby darují krev
Foto: Martin Kovář
Popisek: Kapačka s krví
reklama

„Jménem vedení vězeňské služby bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům, kteří chtějí pomoci a rozhodli se bezplatně darovat krev. Uvědomuji si solidárnost a důležitost takového kroku“,prohlásil generální ředitel sboru Pavel Ondrášek.

Hromadný odběr se uskuteční ve středu 4. února dopoledne a podle předpokladů se ho zúčastní kolem padesáti dárců. Vězeňská služba plánuje pořádat hromadné odběry mezi svými pracovníky také v dalších regionech, a to asi dvakrát ročně, podle aktuální potřeby krve v České republice. Hlavním cílem navázání spolupráce s Ústřední vojenskou nemocnicív Praze je získání nových prvodárců krve a zvýšit tak celkový počet dobrovolných dárců, kteří budou krev darovat i v budoucnu.Mezi příslušníky a zaměstnanci Vězeňské služby ČR je již dnes řada dárců, kteří krev darovali opakovaně v minulosti. Jsou mezi nimi i dárci, kteří dosáhli rekordních odběrů.  

Krev od dobrovolných dárců je zcela nepostradatelná pro léčbu řady nemocí, provádění složitých operací a záchranu životů při úrazech. Aktuálně je v České republice nedostatek krve zejména skupin 0+/-, B-, A-.   
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Ombudsman vyzval ministra k úpravě podmínek ošetřovného pro OSVČ

22:27 Veřejný ochránce práv: Ombudsman vyzval ministra k úpravě podmínek ošetřovného pro OSVČ

„Ošetřovné“ pro OSVČ poskytované Ministerstvem průmyslu a obchodu má být obdobou ošetřovného poskyto…