Probační a mediační služba: Spolupracovali jsme na tvorbě národní příručky o obětech terorismu

29.08.2022 7:29 | Tisková zpráva

V srpnu vyšla v rámci participace Probační a mediační služby na mezinárodních projektech národní příručka ČR o obětech terorismu. Příručka EUCVT je jedním z výstupů činnosti Evropského centra pro podporu obětí terorismu. Národní příručky doplňují Příručku EU o obětech terorismu (zveřejněnou v lednu 2021) a rozvíjejí práva obětí terorismu v každém členském státě.

Probační a mediační služba: Spolupracovali jsme na tvorbě národní příručky o obětech terorismu
Foto: PMS
Popisek: Probační a mediační služba - logo

Zahrnují zejména pokročilé nebo systémové příklady s informacemi a praktickými nástroji v domácím kontextu členských států. Národní příručky se řídí základní strukturou příručky EU, ale navíc obsahují kapitolu o jednotlivých vnitrostátních systémech reakce na krize a zvláštní oddíl o různých členských státech. Tento oddíl obsahuje příslušné kontaktní a další informace poskytnuté členským státem o stávajících strukturách na podporu obětem terorismu.

Do procesu tvorby národní příručky ČR se za Probační a mediační službu pod záštitou ředitelství zapojili Mgr. Martin Kracík, Mgr. Milan Morava a jako odborná konzultantka ještě Mgr. Marie Jarolímová. V průběhu spolupráce s EUCVT, která trvala průběžně téměř celý loňský rok, nejprve první dva jmenovaní absolvovali několikadenní online školení a následně společně s Marií Jarolímovou pracovali na tvorbě vlastní příručky. Součástí aktivit její tvorby bylo i dvoudenní školení pro specialisty pro práci s oběťmi, pracovníky složek Integrovaného záchranného systému, odborníky Ministerstva spravedlnosti a další profesionály, které Martin Kracík a Milan Morava vedli v Praze na podzim 2021 a které se specifiky obětí terorismu zabývalo.

Celou národní příručku ČR naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Rekonstrukce železničního mostu na Výtoni – perspektiva pro památku i potřeby města

9:50 NPÚ: Rekonstrukce železničního mostu na Výtoni – perspektiva pro památku i potřeby města

Správa železnic představila veřejnosti vítězný návrh stavební rekonstrukce a doplnění železničního p…