Probační a mediační služba: Zahájení činnosti odborné diskusní platformy

9.4.2018 3:22 odp.

Probační a mediační služba (PMS) ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR v rámci realizace projektu Křehká šance II zahájila dne 5. 4. 2018 činnost odborné diskusní platformy, která sdruží zástupce justičních složek působících v oblasti podmíněného propuštění - soud, státní zastupitelství, věznice, PMS a dalších odborníků na tuto oblast.

Probační a mediační služba: Zahájení činnosti odborné diskusní platformy
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.

latformy se také účastní zástupci akademické půdy, kriminologové, výzkumníci, zástupci legislativního odboru Ministerstva Spravedlnosti a odboru trestní politiky, vězenství, probace a mediace a další.

Cílem platformy je otevřít odbornou diskusi nad tématem stávající podoby rozhodování v žádostech o podmíněné propuštění a možnostech jeho zlepšení. V rámci platformy je záměrem rovněž společně diskutovat problematiku přípravy odsouzených na možnost podmíněného propuštění, definovat aktuální problémy podmíněného propuštění a připravit návrh na jejich řešení prostřednictvím možných legislativních a nelegislativních opatření. Vládou schválená Koncepce rozvoje probace a mediace do roku 2025 deklaruje záměr zohlednit již více jak 8 letou praktickou zkušenost z činnosti Komisí při podmíněné propuštění ve vybraných věznicích a navrhnout podobu jejich implementace do široké praxe. Tento záměr je rovněž v souladu s deklarovanými záměry obsaženými v Koncepci vězeňství.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku, uvidíte proměnu města a okolní krajiny

22:30 Pardubický kraj: Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku, uvidíte proměnu města a okolní krajiny

Nový pohled na Pardubice se otevírá návštěvníkům věže zdejšího zámku. Samotný výhled z hlásky se nez…