Proběhla první ze tří konferencí k novému civilnímu soudnímu řádu. Tématem bylo řízení v prvním stupni

17.05.2018 12:47

Ministerstvo spravedlnosti uspořádalo dne 15. května 2018 úvodní diskuzní fórum k návrhu věcného záměru civilního řádu soudního. Akce se konala ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a studentským spolkem Common Law Society. Vystoupili na ní autoři věcného záměru nového kodexu, kterým ve svých referátech oponovali odborníci na civilní proces.

Proběhla první ze tří konferencí k novému civilnímu soudnímu řádu. Tématem bylo řízení v prvním stupni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

Tématem prvního setkání bylo řízení v prvním stupni. Konkrétně se probrala témata strany v soudním řízení, zastoupení v soudním řízení, řízení v prvním stupni a rozhodnutí, právní moc a vykonatelnost. Vystoupení k jednotlivým okruhům se ujali členové skupiny pro tvorbu nového civilního řádu soudního Petr Lavický, Alena Winterová, Bohumil Dvořák, Eva Dobrovolná a Zdeněk Pulkrábek. Na jejich přednášky navázaly oponentní příspěvky předních odborníku na civilní proces Renáty Šínové, Miroslava Hromady, Tomáše Holčapka a Kláry Hamuľákové. V moderování jednotlivých témat se vystřídali Alena Macková, Tomáš Mottl, Pavel Kolesár a Robert Němec. Po každém bloku příspěvků následovala diskuze, do které měli možnost zasáhnout všichni přítomní.

Cílem těchto konferencí je představit veřejnosti návrh věcného záměru nového procesního kodexu a zároveň umožnit odborné veřejnosti se k tomuto návrhu vyjádřit a ovlivnit jeho budoucí podobu. První konference proběhla na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. O účast byl obrovský zájem a podařilo se téměř zaplnit největší místnost „Collegium Maximum“. Dorazilo přes 250 zájemců z řad justice, advokacie, akademické sféry či státní správy. Nechyběli ani zástupci z řad notářů, exekutorů nebo podnikových právníků.

Ti, kteří se nemohli konference zúčastnit osobně, mohou své připomínky uplatnit na webové adrese crs.justice.cz, kde je návrh věcného záměru civilního řádu soudního zveřejněn.

Další konference se zaměřením na opravné prostředky (odvolání, dovolání, stížnost, obnova řízení, zmatečnost) proběhne v pátek 22. června 2018 v Brně. O podrobnostech budeme veřejnost včas informovat.

Podrobnosti ke konferenci a příspěvky jednotlivých vystupujících ke stažení naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŠMT: Systém podpory nadaných žáků získal ocenění

19:24 MŠMT: Systém podpory nadaných žáků získal ocenění

Systém podpory nadaných žáků získal dvě ocenění za inovace. Jednou z nich je zvláštní cena Inovace r…