Prohlášení předsedů vlád Visegrádské skupiny

26.04.2021 18:47

V pondělí 26. dubna se uskutečnilo videokonferenční jednání předsedů vlád V4, které bylo svoláno v reakci na poslední dění související s Vrbětickou kauzou. Výsledkem jednání bylo přijetí společné V4 deklarace, která vyjadřuje solidaritu s Českou republikou.

Prohlášení předsedů vlád Visegrádské skupiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Prohlášení předsedů vlád Visegrádské skupiny ve věci solidarity s Českou republikou v souvislosti s nedávnými kroky Ruské federace

My, předsedové vlád Polska, Maďarska a Slovenska vyjadřujeme plnou solidaritu s naším blízkým partnerem a sousedem Českem v záležitosti zapojení agentů ruské vojenské rozvědky do výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014.

Odsuzujeme tento další hanebný akt agrese a porušení mezinárodního práva ze strany Ruska na evropské půdě. Rovněž odsuzujeme nepřiměřená opatření, která Rusko přijalo v reakci na zcela oprávněné rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských příslušníků tajných služeb ze svého území, a nabízíme Česku naši diplomatickou a konzulární podporu.

Společně s premiérem Česka silně odsuzujeme nezákonné a násilné činy provedené agenty ruské rozvědky. Nedopustíme, aby tyto aktivity rozdělily Evropu. Země Visegrádské skupiny jsou společně s ostatním členskými státy Evropské unie odhodlány přijmout opatření k posílení naší odolnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda poprvé využila letoun Airbus A-330 MRTT z mezinárodního programu MMF

21:23 Armáda poprvé využila letoun Airbus A-330 MRTT z mezinárodního programu MMF

Česká republika je od roku 2019 součástí Mnohonárodní flotily víceúčelových tankovacích a transportn…