Projekt Optima zaujal Evropskou agenturu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci

21.10.2016 9:48 | Zprávy

Velký úspěch si připsalo Ministerstvo vnitra, které obsadilo v národním kole evropské soutěže Správná praxe první místo se svým projektem Optima.

Projekt Optima zaujal Evropskou agenturu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Ten se dlouhodobě věnuje péči o zdraví příslušníků bezpečnostních sborů, jejichž zaměstnání vyžaduje velkou psychickou i fyzickou odolnost. Formou cvičení v rámci ozdravných pobytů se tak policisté i hasiči naučí techniky, které pak využívají při výkonu svých náročných pracovních povinností. 

„Projekt Optima funguje pod Zařízením služeb pro Ministerstvo vnitra od roku 2015 a za tu dobu se nám podařilo vyškolit už 1500 příslušníků bezpečnostních sborů. Naším cílem je tento počet dále rozšiřovat, protože se ukazuje, že projekt je v praxi velmi účinný a užitečný,“ uvedl ekonomický náměstek ministra vnitra Jiří Zmatlík.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Okrašlovací spolek pustil i do první realizace cyklostezky

19:34 Nadace ČEZ: Okrašlovací spolek pustil i do první realizace cyklostezky

Další pomyslný zářez do „pažby dobrých skutků“ má po víkendu za sebou Okrašlovací spolek Jenichov z …