Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat

21.05.2018 12:36 | Zprávy

Po loňském úspěchu bude Státní veterinární správa (SVS) i v letošním roce pokračovat v edukativním projektu pro předškoláky s názvem „Máme rádi zvířata“. Děti v mateřských školkách po celé republice v jeho rámci dostanou přímo od veterinárních inspektorů hravou formou informace o domácích zvířatech a zásadách správné a zodpovědné péče o ně.

Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

V rámci loňského úvodního ročníku projektu proběhly přednášky ve 212 školkách, kde si vyprávění vyslechlo více než 6000 dětí. V letošním roce by množství navštívených školek mělo přesáhnout 300.

V první polovině června SVS hromadně písemně osloví mateřské školky v rámci celé ČR. Ty se do projektu opět budou moci přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře umístěného na webu SVS. V průběhu podzimu pak proběhnout samotné návštěvy pracovníků SVS ve vybraných mateřských školách. Účast v projektu finančně podpořeného Ministerstvem zemědělství bude stejně jako loni pro školky zdarma. I přes navýšenou kapacitu nebude zřejmě možné navštívit všechny přihlášené školky. Zájem školek o přednášky loni násobně přesáhl personální i finanční možnosti SVS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Nelegální maso z Polska. Celníci zasáhli na dálnicích

19:28 Celní správa: Nelegální maso z Polska. Celníci zasáhli na dálnicích

Příslušníci Celní správy České republiky během konce letošního léta odhalili dvě nezákonné přepravy …