V rámci „Projektu na posílení boje proti korupci a praní špinavých peněz“, jež byl hrazen z prostředků Norských fondů pro roky 2009-2014, proběhla řada seminářů, vzniklo několik studií a byly též financovány cesty zástupců FAÚ a Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality do významných západoevropských zemí, při nichž došlo k navázání bližších vztahů se zahraničními partnery.
Projekt označovaný souhrnně zkratkou CZ10 byl rozdělen do čtyř tematických celků zaměřených na rizika a hrozby v oblasti korupce a praní špinavých peněz, na zlepšení trestněprávních předpisů v oblasti boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, na problematiku financování volebních kampaní a kandidatur nezávislých kandidátů a také na problematiku ochrany oznamovatelů korupce, tzv. whistleblowerů.
Program CZ10 byl zahájen v říjnu 2014 workshopem, na němž debatovali zástupci Rady Evropy, Úřadu vlády, Ministerstva financí, spravedlnosti a vnitra. Zde byly definovány dvě pro Českou republiku stěžejní oblasti: zajištění transparentnosti skutečných vlastníků právnických osob a otázka konfliktu zájmů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva