Prožijte letní noci s netopýry

06.08.2012 9:15 | Zprávy

I v letošním roce se od poloviny srpna do září uskuteční na mnoha místech ČR tzv. Mezinárodní (dříve Evropská) noc pro netopýry. Akce koordinované Českou společností pro ochranu netopýrů jsou určené široké veřejnosti, která má díky bohatému programu možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací o životě netopýrů, jejich výzkumu a ochraně.

Prožijte letní noci s netopýry
Foto: Archiv
Popisek: Netopýři

Letos se netopýří noci konají již pošestnácté. Původně evropská akce, kterou každoročně vyhlašuje sekretariát o ochraně netopýrů v Evropě (zkratka EUROBATS), se díky dvouleté kampani k Roku netopýra rozšířila i na další kontinenty a stala se tak akcí celosvětovou. "Cílem této osvětové akce je přiblížit lidem tyto tajemné a zajímavé živočichy, vysvětlit jejich význam v přírodě a také upozornit na to, co netopýry ohrožuje a jak jim lidé mohou pomoci. Řada našich druhů netopýrů je například vázána na úkryty v nejrůznějších lidských stavbách, zejména budovách, a spolupráce s veřejností je proto pro zajištění jejich ochrany zcela zásadní", vysvětluje Daniel Horáček z České společnosti pro ochranu netopýrů, koordinátor akce v ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kdy skončí s klimatickou hysterií i Evropa?

Tak to by mě taky zajímalo, a taky to, kdo je za tu hysterií zodpovědný a co se musí stát, aby se Evropa probudila? Neselháváte náhodou vy jako europoslanci, když nejste schopni ji zastavit a zařídit, aby se EU vzpamatovala než bude definitivně pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Za 5 let vzrostl počet předepsaných antibiotik o 800 tisíc balení

20:16 VZP: Za 5 let vzrostl počet předepsaných antibiotik o 800 tisíc balení

Antibiotika už skoro 100 let zachraňují životy. Pokud se ale užívají jinak než na doporučení lékaře,…