První česká certifikace programu školské primární prevence

28.01.2015 11:50

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého Olomouc se stala prvním českým vysokoškolským pracovištěm, které získalo certifikaci programu všeobecné primární prevence rizikového chování. Certifikací úspěšně prošlo Centrum prevence rizikové virtuální komunikace.

První česká certifikace programu školské primární prevence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti- ilustrační foto

Pedagogická fakulta se tak zařadila k institucím, jejichž kvalita je ověřena a posouzena nezávislými odborníky ministerstva školství a certifikačním týmem Národního ústavu pro vzdělávání. Olomoucké centrum s programem E-Bezpečí tak odpovídá všem kritériím kvality a komplexnosti.

„Certifikace odborné způsobilosti pro poskytovatele programů školské primární prevence rizikového chování, je významným ohodnocením dlouholeté práce odborníků z fakulty,“ prohlásil děkan Čestmír Serafín.

Olomoucké centrum muselo splnit přísné standardy odborné způsobilosti a dalších 110 kritérií pro úspěšnou certifikaci. „Zahrnují institucionální zázemí, kvalitu a odbornou způsobilost členů, kvalitu programu primární prevence a celou řadu dalších kritérií,“ uvedl Kamil Kopecký, vedoucí Centra prevence rizikové virtuální komunikace. Certifikace podle něj rozhodně neznamená jen formální kontrolu.

„Certifikační tým se aktivně účastnil i vzdělávacích akcí, na nichž si ověřil, jak lektoři reagují, nakolik je program interaktivní, zda dodržujeme didaktické zásady práce s dětmi a dospělými či jaké jsou naše výstupy,“ vypočítal Kopecký.

V posledních letech je primární prevence rizikového chování výrazně akcentována na úrovních školství, veřejné správy či bezpečnostních složek. Jen ve školství však lze výchovou předcházet rizikovým projevům chování a minimalizovat je. Stejnými prostředky naopak dovede posilovat zdravý životní styl a pozitivní sociální chování. Úloha školy a učitele je v těchto otázkách tedy určující.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

migranti

Dobrý den, prohlášení Nerudové o migrantech jsem taky nepobral. Ale můj dotaz zní, zda se ví, kolik je v ČR aktuálně migrantů? A co si myslíte o migrantech z Ukrajiny? Máme je přijímat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

11:54 ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

Energetici v Dukovanech dosáhli plánovaného zvýšení elektrického výkonu 3. výrobního bloku – špičkov…