Psychiatrie v Pardubické nemocnici získá podporu z evropských fondů

18.07.2017 8:38

Více než 220 milionů korun získá Pardubický kraj z Evropského fondu pro regionální rozvoj na vybudování nového moderního pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici. Uspěl tak se záměrem, který předložil v rámci 54. výzvy z Integrovaného regionálního operačního programu a zařadil se tak mezi osm úspěšných žadatelů.

Psychiatrie v Pardubické nemocnici získá podporu z evropských fondů
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Psychiatrie byla v našem prostředí dlouhá léta tabu, o kterém se de facto nemluvilo. Úroveň služeb, kde se měli léčit pacienti s psychickými problémy, byla často až tragická. Moderní medicína klade na tuto oblast daleko větší nároky a to jak v kvalitě samotné péče, tak prostředí, ve kterém se pacienti pohybují,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Po stavbě moderního pavilonu ve Svitavách přichází na řadu Pardubice, což považuji za velký úspěch, protože se i naše krajská nemocnice dočká moderního psychiatrického pavilonu, který si zaslouží. Díky kvalitně podanému projektu bude rozpočet kraje touto investicí zatížen pouze deseti procenty z celkové částky, což řádově odpovídá 20 milionům korun,“ dodal Netolický.

„Mezi osmičkou podpořených projektů v rámci 54. výzvy týkající se deinstitucionalizace psychiatrické péče patří projekt Pardubického kraje mezi tři největší co do objemu investičních prostředků. Cílem výzvy je zvýšení dostupnosti a kvality psychiatrické péče změnou organizace jejího poskytování a zvýšení úspěšnosti začleňování duševně nemocných do společnosti,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa uprchlických zařízení: Zpravodajský tým ČT v zařízení pro zajištění cizinců Vyšní Lhoty

22:27 Správa uprchlických zařízení: Zpravodajský tým ČT v zařízení pro zajištění cizinců Vyšní Lhoty

Zařízení pro zajištění cizinců (ZZC) je určeno k zajištění cizinců, kterým bylo vydáno Službou cizin…