Publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný byla slavnostně pokřtěna

11.12.2017 19:30

Severní Morava a Slezsko láká čím dál více návštěvníků. Kromě kulturního a sportovního vyžití nabízí nespočet přírodních a kulturních památek. A právě na ně sází nová publikace, kterou dnes pokřtil hejtman Moravskoslezského kraje. Brožura je další pozvánkou do zajímavých koutů severní Moravy a Slezska.

Publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný byla slavnostně pokřtěna
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Oproti loňskému roku vzrostl počet hostů kraje o 10,2%. Z loňských 816 tisíc návštěvníků na cca 900 tisíc. Rozvoj cestovního ruchu kraji přináší peníze, ale také pomáhá měnit image kraje, která se dynamicky vyvíjí.

Fotografie v publikaci jsou pořízené dronem a jsou doplněny texty žurnalisty Petra Žižky. Čtenář často žasne nad legendami, které se k jednotlivým místům vážou. „Pohled z ptačí perspektivy je chvílemi dech beroucí. A tajuplná vyprávění o jednotlivých místech navozují rázovitou atmosféru našeho kraje. Každý materiál, který takto výstižně zve návštěvníky k cestě k nám, je vítán,“ řekl Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a s úsměvem vzkázal: „Pokud najdete v útrobách Lysé Hory poklad zbojníka Ondráše, dávejte na sebe pozor, mohli byste se nám v Beskydech ztratit. Jak jsem se v publikaci dočetl, zbojník byl prý schopný zmizet v podzemí pod Lysou a objevit se až naproti na Ondřejníku. “

V publikaci jsou lákavou formou vyobrazena taková místa jako Petrovy kameny, Pustevny, Čertův Mlýn, Velká Čantoryje nebo Prašivá. Autorem fotografií je zaměstnanec Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Martin Friedel, o design a realizaci se postaral akademický sochař Boris Holub. Brožura bude sloužit k propagačním účelům MSK a bude mimo jiné k nahlédnutí na webových stránkách kraje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberální institut: Českomoravská konfederace odborových svazů je netransparentní organizace

17:56 Liberální institut: Českomoravská konfederace odborových svazů je netransparentní organizace

Liberální institut vydává krátkou studii o Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a její…