Publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný byla slavnostně pokřtěna

11. 12. 2017 19:30

Severní Morava a Slezsko láká čím dál více návštěvníků. Kromě kulturního a sportovního vyžití nabízí nespočet přírodních a kulturních památek. A právě na ně sází nová publikace, kterou dnes pokřtil hejtman Moravskoslezského kraje. Brožura je další pozvánkou do zajímavých koutů severní Moravy a Slezska.

Publikace Moravskoslezský kraj barevný a tajuplný byla slavnostně pokřtěna
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Oproti loňskému roku vzrostl počet hostů kraje o 10,2%. Z loňských 816 tisíc návštěvníků na cca 900 tisíc. Rozvoj cestovního ruchu kraji přináší peníze, ale také pomáhá měnit image kraje, která se dynamicky vyvíjí.

Fotografie v publikaci jsou pořízené dronem a jsou doplněny texty žurnalisty Petra Žižky. Čtenář často žasne nad legendami, které se k jednotlivým místům vážou. „Pohled z ptačí perspektivy je chvílemi dech beroucí. A tajuplná vyprávění o jednotlivých místech navozují rázovitou atmosféru našeho kraje. Každý materiál, který takto výstižně zve návštěvníky k cestě k nám, je vítán,“ řekl Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a s úsměvem vzkázal: „Pokud najdete v útrobách Lysé Hory poklad zbojníka Ondráše, dávejte na sebe pozor, mohli byste se nám v Beskydech ztratit. Jak jsem se v publikaci dočetl, zbojník byl prý schopný zmizet v podzemí pod Lysou a objevit se až naproti na Ondřejníku. “

V publikaci jsou lákavou formou vyobrazena taková místa jako Petrovy kameny, Pustevny, Čertův Mlýn, Velká Čantoryje nebo Prašivá. Autorem fotografií je zaměstnanec Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Martin Friedel, o design a realizaci se postaral akademický sochař Boris Holub. Brožura bude sloužit k propagačním účelům MSK a bude mimo jiné k nahlédnutí na webových stránkách kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

9:20 Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

V Dolní Vltavici na břehu Lipna vznikl díky majitelům zdejšího penzionu 3D projekt který ukazuje, ja…