Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?

17.11.2016 22:00

Institut pro veřejnou správu Praha, státní příspěvková organizace Ministerstva vnitra, pořádal ve svém vzdělávacím středisku v Benešově ve dnech 10. a 11. listopadu 2016 mezinárodní vědeckou konferenci s názvem „Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?“.

Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?
Foto: Institut pro veřejnou správu Praha
Popisek: Konference Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?

Záštitu nad konferencí převzala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního, zdravotnického a právního zabezpečení, bezpečnostního výzkumu a projektového řízení Monika Pálková, která také konferenci zahájila. Ve svém úvodním příspěvku vyzdvihla úlohu vzdělávání při budování kvalitní veřejné správy a nutnosti přizpůsobovat se změnám: „Na měnící se svět i na měnící se míru bezpečnosti v něm, tedy musíme reagovat i změnou systému vzdělávání, jeho obsahu, metod, forem, didaktiky a náplně. Vzdělání tedy v širokém slova smyslu chápu jako neustále živý a možná i mírně neklidný organismus.“

V úvodním bloku slavnostního zahájení vystoupili dále například náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, prezidentka Asociace institucí vzdělávání dospělých Jana Brabcová nebo předseda Svazu tajemníků městských a obecních úřadů Jaromír Zajíček.

Na odpoledním společném jednání zaznělo šest klíčových příspěvků zaměřených na moderní trendy ve vzdělávání dospělých, vzdělávání ve služebních a správních úřadech a vzdělávání příslušníků bezpečnostních sborů.

Druhý den byla konference rozdělena do tematických sekcí Vzdělávání ve veřejné správě, Vzdělávání manažerů a Vzdělávání v oblasti vnitřní bezpečnosti. V jednotlivých sekcích byl vytvořen dostatečný prostor pro diskusi, vzájemné sdílení zkušeností a hledání odpovědí na otázku položenou v názvu konference.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic uvádí do provozu rekonstruovanou křižovatku u Tovéře

13:30 Ředitelství silnic a dálnic uvádí do provozu rekonstruovanou křižovatku u Tovéře

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v pondělí 22. července rekonstruovanou křižovatku u Tovéře n…