ŘLP ČR: Jan Klas se stal předsedou rady ředitelů CANSO

26.05.2018 13:29

Na jednání v Bruselu byl do funkce předsedy rady ředitelů CANSO (Organizace poskytovatelů letových provozních služeb) v Evropě zvolen na dvouleté funkční období generální ředitel ŘLP ČR, s. p., Ing. Jan Klas.

ŘLP ČR: Jan Klas se stal předsedou rady ředitelů CANSO
Foto: ŘLP ČR
Popisek: ŘLP ČR
reklama

„Mým hlavním cílem ve funkci předsedy rady ředitelů CANSO bude intenzivní komunikace s Evropskou komisí a Evropským parlamentem při další realizaci projektu Jednotného evropského nebe. Aktivní bude i moje podpora reformy evropských leteckých institucí, zejména organizace EUROCONTROL. Důležitým prvkem je i intenzivní zapojení všech evropských členů CANSO do výzkumných a rozvojových projektů v rámci programu SESAR“, uvedl po svém zvolení Ing. Jan Klas, který v této funkci nahradil výkonného ředitele britského řízení letového provozu (NATS UK) Martina Rolfeho.

Evropské CANSO zastupuje 32 poskytovatelů letových provozních služeb a to zejména při jednání s orgány Evropské unie, zástupci leteckých dopravců (IATA, A4E) nebo provozovatelů letišť (ACI). Spektrum činností CANSO pokrývá především bezpečnostní, regulační, technickou a ekonomickou problematiku mezinárodního civilního letectví. Každý rok evropští členové CANSO zajistí své služby pro více než 10 milionů letů a jejich roční obrat představuje 8 miliard EUR.

„Těší mě zvolení českého představitele do čela významného výkonného evropského dopravního orgánu, které je důkazem silné pozice a dobrého jména českého civilního letectví. Jan Klas má všechny předpoklady pro to, aby zajistil oprávněné zájmy poskytovatelů služeb řízení letového provozu v Evropě a jejich další rozvoj“, komentoval výsledek volby ministr dopravy Dan Ťok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MZV: Ministr Petříček udělil medaile Za zásluhy o diplomacii

18:23 MZV: Ministr Petříček udělil medaile Za zásluhy o diplomacii

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček ?19. listopadu 2020 rozhodl o udělení medaile „Za zásluhy o…