ŘLP ČR: Průzkum provozní bezpečnosti - EUROCONTROL

17.10.2015 18:02 | Zprávy

Na žádost ŘLP ČR, s. p. provedl EUROCONTROL nezávislý průzkum kultury provozní bezpečnosti (safety) mezi zaměstnanci podniku. Tento průzkum je považován za nejlepší praxi a účastní se ho pravidelně většina evropských poskytovatelů letových navigačních služeb.

ŘLP ČR: Průzkum provozní bezpečnosti - EUROCONTROL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letadlo, ilustrační foto

V listopadu 2014 byla sbírána data pomocí dotazníků (papírových i elektronických). Analyzováno bylo 494 vyplněných dotazníků, což odpovídá asi 67 % zaměstnanců, z toho bylo 133 odpovědí od řídících letového provozu, tj. asi 57% účast. Data byla zpracována London School of Economics a zjištění byla dále diskutována na 10 workshopech se zaměstnanci v průběhu dubna 2015.

Závěrečná zpráva, která je k dispozici všem zaměstnancům podniku na intranetu, konstatuje mimo jiné následující: velká většina zaměstnanců má pocit, že bezpečnost je v rámci podniku považována za velmi důležitou. Většina také věří, že se bezpečnost zlepšuje.

Výsledky průzkumu nám poskytly nezávislý pohled na úroveň kultury bezpečnosti v podniku. Na základě závěrečné zprávy budou navržena opatření k řešení identifikovaných problémů a k dalšímu zlepšování kultury bezpečnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Frézař Češka nejlepším českým mladým profesionálem na EuroSkills

16:08 Hospodářská komora: Frézař Češka nejlepším českým mladým profesionálem na EuroSkills

Nejlepším národním výkonem se prezentoval Martin Češka, který se v soutěži CNC frézařů umístil na 11…