ŘLP ČR vycvičí řídící letového provozu z Malty

12.03.2018 10:07

?Letecká škola, kterou pod značkou CANI provozuje státní podnik ŘLP ČR, získala další velkou zakázku v zahraničí. Čeští instruktoři vycvičí nové kolegy pro středisko řízení letového provozu na Maltě.

ŘLP ČR vycvičí řídící letového provozu z Malty
Foto: ŘLP ČR
Popisek: ŘLP ČR

Na spolupráci se obě strany dohodly letos v lednu, nyní se připravuje smlouva. „Jde o tříletý projekt, pokud bychom začali letos, tak budeme spolupracovat do roku 2021,“ řekl deníku Zdopravy.cz šéf marketingu Miroslav Ehl. Připomněl, že stejně dlouhý projekt už rok běží ve spolupráci s Bosnou a Hercegovinou. Běžně se přitom takovéto smlouvy uzavírají na jeden rok. Zatím není jasné, kolik adeptů z Malty projde rukama českých školitelů, rozhodně jich ale nebude tolik jako z Bosny (až 69).

Poměr Čechů k cizincům ve škole CANI se pohybuje kolem padesáti procent. Škola má klienty z celé Evropy, tradičně nejčastěji ale přicházejí studenti ze středoevropských zemí, Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu. Cena výcviku se liší podle zvoleného programu, většinou ale přesahuje milion a půl a je tak srovnatelná s náklady na vychování pilota.

Vedle výcviku řídících letového provozu provádí česká škola i výcvik techniků, jazykový výcvik a kalibrační službu. K té používá dva kalibrační letouny, které měří spolehlivost naváděcích zařízení. Služby české kalibrační letky, kterou čeká letos omlazení, využili nedávno například ve Španělsku, Gruzii, Arménii, Lotyšsku nebo Polsku. V tuzemsku ji pak využívají například soukromá letiště, heliporty nebo armáda. Loňský rok byl pro CANI nejúspěšnější vůbec, tržby se budou podle Ehla pohybovat kolem sto milionů korun, za posledních několik let vzrostly o desítky procent.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

22:03 UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

Stanovisko Unie českých a slovenských zoologických zahrad ke kauze nelegálního chovu bílého tygra če…