ROP Jihozápad: Hipostezky obohatily turistickou nabídku kraje

15.05.2019 11:48

Jižní Čechy jsou dlouhodobě nejnavštěvovanější letní turistickou destinací ze strany tuzemských hostů, kteří sem jezdí zejména za rekreací u některé z vodních ploch, cykloturistikou nebo za kulturními památkami.

ROP Jihozápad: Hipostezky obohatily turistickou nabídku kraje
Foto: jj-jihozapad.cz
Popisek: ROP Jihozápad - logo
reklama

Před více než pěti lety v jihočeském regionu přibyla další atrakce: hipostezky neboli koňské stezky.

„Rozvoj sítě hipostezek podpořila Evropská unie necelými dvěma miliony korun. Finance byly určeny na instalaci dvaceti veřejných odpočívadel pro hipoturisty a označení sítě tři sta kilometrů hipostezek v jižních Čechách, právě v návaznosti na vybudovanou infrastrukturu neboli hipo-pointy. Jednotlivé odpočívadlo pro hipoturistiku se skládá z uvaziště pro koně, přístřešku pro koně, kruhové ohrady, informačního panelu, zastřešeného sezení se stolem a dvěma lavicemi a z odpadkového koše,“ uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Podstatou projektu, který uspěl v Regionálním operačním programu Jihozápad, bylo posílení provázanosti do té doby roztříštěných atraktivit cestovního ruchu v Jihočeském kraji v oblasti hipoturistiky. „Výsledným efektem je další turistické zatraktivnění jižních Čech a podpora mimosezónních či zimních návštěv turistů na koni. Tím, že zde turisté na koních mají zázemí, jezdí do Jihočeského kraje častěji a zůstávají tu déle,“ uvedl místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Petr Podhola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Šumava: Turistická sezóna na Šumavě startuje

10:42 NP Šumava: Turistická sezóna na Šumavě startuje

Skoro po pěti měsících se turistům na Šumavě otevírají návštěvnická střediska a informační centra. S…