ŘSD: Správa Chomutov jednala v Klášterci nad Ohří o obchvatu a dalších stavbách v kraji

24.09.2019 7:32

Stěžejním tématem koordinační schůzky zástupců Správy Chomutov a vedení města Klášterce nad Ohří byly projekty týkající se silnice I/13, která je mezi Chomutovem a Karlovými Vary vedena průtahem města.

ŘSD: Správa Chomutov jednala v Klášterci nad Ohří o obchvatu a dalších stavbách v kraji
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Starostu Klášterce Štefana Drozda zajímaly vedle plánovaného obchvatu města také další úpravy na silnici I/13 v blízkém okolí. Zejména se jednalo o zkapacitnění silnice od Chomutova po Klášterec, úpravu křižovatky Verne na mimoúrovňovou a odbočovací pruhy u právě opravované silnice podél elektrárny Prunéřov.

V rámci plánovaného obchvatu byl starosta ujištěn, že příprava pokračuje. „Na základě studie a výsledků dokumentace EIA budeme posuzovat tři základní varianty. Stanovisko vyhodnocující vliv stavby na životní prostředí se přiklání k variantě číslo 2. což je základ k přípravě územního rozhodnutí a následně stavebního povolení. Nyní budeme ověřovat ekonomiku stavby varianty číslo 2, kterou má Klášterec navíc zanesenou v územním plánu a proběhne geologický průzkum“ shrnul aktuální postup přípravy Michal Vrabec, který se jako zástupce generálního ředitelství ŘSD ČR jednání také zúčastnil. Během následujícího roku bude o finálním vedení obchvatu Klášterce definitivně rozhodnuto a začne podrobná projektová příprava.

Vedení města v současnosti trápí především narůstající intenzita dopravy na silnici I/13. „Situace u průmyslové zóny Verne, která je přístupná pouze z úrovňové křižovatky, je již nyní neúnosná. Navíc do zóny přicházejí další investoři,“ upozornil starosta Štefan Drozd na absenci mimoúrovňové křižovatky Vernéřov. „Jsme si toho vědomi. Ačkoliv připravujeme přestavbu na mimoúrovňovou křižovatku, nemůžeme čekat na celý proces přípravy. Proto připravujeme dočasnou variantu okružní křižovatky, k jejíž výstavbě dojde během dvou let,“ ujistil zástupce Klášterce ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský.

Vedle velkých investičních projektů zástupci ŘSD a Klášterce nad Ohří projednali situaci kolem menších akcí, zejména oprav povrchů, bodových závad, bezpečnostních opatření a správy komunikací v okolí Klášterce. Důležitým bodem byla diskuze kolem Bezpečnostní inspekce křižovatky I/13 Klášterec nad Ohří – Pražská – Penny, kterou zadala Správa Chomutov na základě požadavku města. Z ní vyplynulo, že 9 z 12 bezpečnostních rizik je na straně města. Zástupci ŘSD ujistili vedení města, že během odstraňování tří rizik spadajících do gesce ŘSD městu částečně pomohou s řešením zbylých problémů na straně města Klášterec. „Za poslední čtyři roky jsme zvýšili výdaje na opravy v Ústeckém kraji z přibližně 300 milionů na jednu miliardu ročně. Proto se nám daří opravovat kolem 50 kilometrů povrchů každý rok. K dosažení optimálního stavu nám chybí zrekonstruovat ještě asi 250 kilometrů asfaltových povrchů,“ představil stručně systém oprav vedoucí provozního úseku Správy Chomutov Vít Plechatý.

Na závěr jednání bylo dosaženo shody, že obdobná setkání vedou k mnohem lepší oboustranné informovanosti a budou pokračovat v pravidelných intervalech.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát: Den otevřených dveří nabídne návštěvníkům komentované prohlídky i mimořádné výstavy

17:22 Senát: Den otevřených dveří nabídne návštěvníkům komentované prohlídky i mimořádné výstavy

V pondělí 28. října 2019 se sídlo Senátu opět otevře veřejnosti u příležitosti Dne vzniku samostatné…