ŘSD: Zkapacitnění silnice I/27 mezi Mostem a Litvínovem má jasný harmonogram

08.12.2019 8:52

Ředitelství silnic a dálnic ČR představilo zástupcům litvínovského městského úřadu podrobný harmonogram přípravy stavby.

ŘSD: Zkapacitnění silnice I/27 mezi Mostem a Litvínovem má jasný harmonogram
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Úsek silnice I/27 mezi Litvínovem a Mostem prochází průmyslovou aglomerací, jíž dominuje rozsáhlý komplex především chemických závodů v Záluží u Litvínova. Současná silnice je dvoupruhová. Jejím rozšířením na čtyřpruh se zlepší plynulost a zejména bezpečnost silničního provozu v dané lokalitě. „Pro naše město je to klíčová stavba. Silnice I/27 je nejdůležitější spojnicí s ostatní sítí komunikací v republice,“ připomněla význam stavby starostka Litvínova Kamila Bláhová. Vzhledem k tomu, že komunikace prochází rozsáhlým areálem Unipetrolu, pokyn k pokračování přípravy byl vydán na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu.

Na stavbu již bylo vydáno územní rozhodnutí. Vzhledem k novele zákona o vlivu stavby na životní prostředí je v této chvíli nutné doložit nové zjišťovací řízení. „Na trase stavby nyní připravujeme projektovou dokumentaci podrobného inženýrsko-geologického průzkumu a dokumentaci vlivu stavby na životní prostředí. S velkou pravděpodobností se potvrdí, že stavba nemá významný vliv na životní prostředí a budeme moci pokračovat stavebním řízením,“ popsala současnou přípravu stavby Eva Semanová z chomutovské Správy ŘSD. V rámci přípravy byl rovněž prověřen technický stav stávajících mostů, které byly původně plánovány k rekonstrukci.

Současný harmonogram počítá se zahájením stavby nejdříve v roce 2024 a zprovozněním v roce 2027. „Vše bude záviset především na dohodách s vlastníky inženýrských sítí a s majiteli pozemků, které bude nutné pro stavbu vykoupit,“ podotkl k aktuálnímu harmonogramu ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský. V polovině příštího roku bude pro stavbu dokončena podrobná vizualizace projektovaného stavu. Trasa dle platného územního rozhodnutí bude obsahovat rovněž světelně řízené úrovňové křižovatky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek: Do Písku se sjedou kaplani jihočeských nemocnic

10:57 Nemocnice Písek: Do Písku se sjedou kaplani jihočeských nemocnic

Písecká nemocnice se stane místem prvního setkání kaplanů jihočeských nemocnic. Ve středu 29. ledna …