ŘSD zprovoznilo nejnovější úsek dálnice D8 v plném profilu

23.09.2017 17:29

Nejnovější část dálnice D8 se řidičům otevřela bez omezení 20. září. Práce na stabilizaci budou ovšem pokračovat, na jaře silničáři zpevní základy takzvané prackovické estakády. Celá dálnice D8 je v provozu od konce loňského roku, uvedený úsek na Litoměřicku ale mohou řidiči zatím projíždět pouze v jednom jízdním pásu.

ŘSD zprovoznilo nejnovější úsek dálnice D8 v plném profilu
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Rada geotechnického monitoringu potvrdila, že je prackovická estakáda na dálnici D8 bezpečná pro provoz ve všech čtyřech pruzích a omezení tedy mohou být odstraněna. Na 20. září bylo dlouhodobě plánované testování v tunelech, kdy došlo k prověření systémů bezpečnostního vybavení tunelů a dispečinku a cvičení integrovaného záchranného systému, kdy byl úsek na půl dne uzavřen a následně byl provoz spuštěn v plném profilu.

Omezení provozu souviselo s nestabilitou podloží v okolí. Ředitelství silnic a dálnic v uplynulých měsících zajišťovalo realizaci stabilizačních opatření spočívající v opěrných železobetonových stěnách, zakotvení stěn a výstavbě odvodňovacích štěrkových stěn. Další práce jsou plánovány i v další stavební sezóně, kdy se bude střídavě uzavírat vždy jeden ze dvou mostů. Přesný rozsah stavebních prací bude stanoven na základě výsledků měření, které bude probíhat od letošního září do března příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: I letošní letní sezónu ovlivňuje koronavirus, přesto je obsazenost výborná

22:23 Turistický spolek Lipenska: I letošní letní sezónu ovlivňuje koronavirus, přesto je obsazenost výborná

Hotely na břehu Lipenské přehrady jsou na začátku sprna plné téměř ze 100 procent. Platí pravidlo, ž…