Raben otevřel svou největší a nejmodernější skladovací halu u Žebráku

21.06.2017 19:05

Průmyslový developer Panattoni Europe vybudoval pro logistickou společnost Raben Logistics Czech novou skladovací halu u středočeské obce Žebrák. V budově o velikosti 24 000 m2 se budou skladovat cukrovinky, alkohol a také krmivo pro psy.

Raben otevřel svou největší a nejmodernější skladovací halu u Žebráku
Foto: Panattoni Europe
Popisek: skladovací hala u středočeské obce Žebrák
reklama

24 000 m2 se budou skladovat cukrovinky, alkohol a také krmivo pro psy. Poskytovatel komplexních logistických služeb a skladování se do nových prostor stěhuje z nedaleké stávající haly a díky relokaci získá jednotný prostor a skladovací objem navíc. Budovu bude vlastnit a pronajímat česká investiční skupina Accolade, s níž Panattoni Europe dlouhodobě spolupracuje. Slavnostního otevření nové haly se zúčastnili stávající i potenciální klienti společnosti Raben Logistics Czech.

„Pobočka v Hořovicích je pro nás velice důležitá, protože zajišťuje například i lokální distribuci potravinových zásilek ve speciálním temperovaném režimu do různých regionů a má skvělé dopravní spojení do Německa. Jsme proto velmi rádi, že se stěhujeme pouze do sousedství a díky rozšíření skladovacích možností budeme moci navýšit logistické kapacity,“ říká Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben pro Českou republiku a Slovensko.

„Skladování potravin je výzva a budování logistických hal pro tyto potřeby má svá specifika. Součástí nové haly společnosti Raben je proto například část s kontrolovanou teplotou do 18 °C pro uložení potravinových výrobků, například čokolády. Jsem rád, že jsme ve spolupráci se společností Accolade dokázali vyhovět požadavkům klienta a věřím, že naše řešení ocení i jeho zákazníci,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

 

„Prostory od Accolade si dnes pronajímají už víc jak tři desítky společností. Přesto je Raben v Hořovicích prvním nájemcem Accolade specializovaným na potravinářství v České republice. Zároveň je to samozřejmě také silná logistická společnost. Jsem velmi rád, že se rozhodl pro nás. Je to vynikající klient a významně přispívá k větší odvětvové různorodosti našich nájemců,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade „Celková investice Accolade v Hořovicích tak přesahuje půl miliardy korun,“ dodává Kratina.

Společnost Raben Group působí na českém trhu od roku 2008. Nabízí komplexní logistické služby na míru pro různě velké podniky, zahrnující tuzemskou i mezinárodní silniční přepravu, smluvní logistiku a služby přidané hodnoty (VAS). Klíčovou oblastí skupiny jsou služby v oblasti logistiky potravin, které představují téměř 30 % její činnosti. Jedna ze společností skupiny - Fresh Logistics se specializuje na logistiku čerstvých produktů, vyžadujících manipulaci či přepravu v řízených teplotních režimech, proto nový sklad v Panattoni D5 Hořovice Parku disponuje také komorou pro režim fresh do 6 °C. Společnost obsluhuje klienty jako Nestlé, Saeco, Heinz, GlaxoSmithKline, Osram, Haribo a další.

Panattoni D5 Hořovice Park byl otevřen v loňském roce u exitu 34 dálnice D5, v jednom z posledních volných prostorů s přímým napojením na dopravní tepnu, kterou investoři považují za nejatraktivnější ve střední a východní Evropy. První budova o velikosti 10 000 m2 slouží společnosti Saint-Gobain Sekurit ke zkvalitnění distribuce předních skel pro luxusní značky automobilů.

Panattoni Europe byla nedávno vyhlášena největším průmyslovým developerem v Evropě podle žebříčku Top Property Developers časopisu PropertyEU. Společnost se dostala na vrchol v kategorii celkového objemu průmyslových prostor dodaného na trh v letech 2014-2016. Ohromujících 2,71 milionů metrů čtverečních udělalo z Panattoni Europe developera č. 1 v oblasti průmyslových nemovitostí v Evropě.

O Panattoni Europe

Panattoni Europe je součástí Panattoni Development Company, která je jednou z z největších developerských společností na světě a má v Severní Americe a Evropě 26 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 4,7 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice a Německu. Součástí struktury Panattoni Europe je také zvláštní oddělení, které se specializuje na stavby na klíč (build-to-suit – BTS), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Arvato Services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Kromě České republiky má Panattoni Europe kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu a také Rumunsku. Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

19:33 MHMP: Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se od dnešního dne stane…