Rada města Pardubic dala rezidenčnímu projektu BlackBird Real Estate zelenou

13.05.2020 13:14

Soukromý developer BlackBird Real Estate připravuje na pozemcích v širším centru Pardubic významný developerský projekt. V příštím desetiletí má na ploše mezi třídou S. K. Neumanna a Chrudimkou, poblíž přírodního parku Červeňák v širším centru Pardubic, vzniknout více než tisíc nových bytů. Na řádném jednání Rady města Pardubic dostal projekt, zatím v podobě územní studie, od pardubických radních zelenou. Developer nyní může zahájit proces povolování stavby a začít s přípravou výstavby první etapy.

Rada města Pardubic dala rezidenčnímu projektu BlackBird Real Estate zelenou
Foto: PP Partners
Popisek: Vizualizace projektu BlackBird Real Estate v Pardubicích

Stovky nových bytů vyrostou v příštích letech na pozemcích brownfieldu na pozemku o výměře 250 tisíc m2, kde se do roku 1994 nacházela základna železničního vojska Armády ČR. Územní studie, jejímž zadavatelem bylo město Pardubice, počítá celkem se 73 tisíci m2 zeleně, 22 tisíc m2 bude vyčleněno na zařízení pro sport a rekreaci. Zároveň developer plánuje v územní studii nebytové prostory pro občanskou vybavenost v rozsahu až 70 tisíc m2.

„Právě tato skutečnost radní při diskusi nejvíce zajímala. Ubezpečil jsem je, že projekt je díky své etapizaci velmi variabilní a v průběhu jeho realizace můžeme s konkrétními částmi využitými pro občanskou vybavenost reagovat na budoucí demografický vývoj,“ říká Jan Kotaška, generální ředitel BlackBird Real Estate. Studii radním prezentoval jako zástupce investora spolu s jejím zpracovatelem, Karlem Albrechtem z Hradecké projekční a developerské kanceláře.

Ke studii zaujala v minulém roce negativní stanovisko Komise pro architekturu a urbanismus města Pardubic a zejména její členové se vůči němu v médiích ostře vymezovali. Pardubičtí radní ovšem hlasováním potvrdili, že developer do projektu zapracoval některé připomínky komise a není potřeba, aby komise studii znovu projednávala.

„Pro nás je klíčové, že náš projekt od radních dostal zelenou a můžeme činit další kroky k jeho realizaci. Vnímáme vůli pardubických radních s námi o projektu jednat a diskusi jsme samozřejmě otevření. Po získání všech potřebných povolení bychom rádi v druhé polovině příštího roku zahájili výstavbu první etapy projektu v jeho západní části u třídy S. K. Neumanna,“ doplňuje Jan Kotaška.

O BlackBird Real Estate

BlackBird Real Estate je nový podnikatelský subjekt působící na trhu realit. Kromě rezidenčního developmentu se BlackBird Real Estate zaměřuje též na komerční development a pro své klienty řeší rovněž správu majetku. Stoprocentním vlastníkem společnosti je společnost JT Capital českého podnikatele Jiřího Trávníčka. Společnost BlackBird Real Estate má v současné době v různé fázi projektové přípravy několik zajímavých projektů převážně v Praze a v Pardubicích.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně bylo populistického na návrhu ANO zmrazit platy politiků?

Protože nyní už to chcete taky, když vás k tomu vyzval i prezident. V čem bude váš návrh od toho opozice nepolulistický? A co, že jste (až) nyní tak otočili? A proč je vůbec třeba, aby byly platy politiků pravidelně valorizovány, když spousta jiných skupin lidí, ale i třeba státních profesí se stejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici dostane finanční injekci

16:09 Královéhradecký kraj: Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici dostane finanční injekci

Krajští radní schválili navýšení financování výstavby nových operačních sálů v Městské nemocnici Dvů…