V rámci něj byla zahájena neobvyklá výstava obrazů handicapovaných malířek a malířů malujících ústy nebo nohama. Nakladatelství UMÚN, pod jehož hlavičkou se tito umělci sdružují, působí v České Republice od roku 1993 jako součást Celosvětového sdružení umělců malujících ústy a nohama. Hlavním posláním nakladatelství je umožnit lidem s vážným tělesným postižením, aby se stali právoplatnými členy společnosti a aby mohli žít a pracovat dle svých možností jako ostatní.
Během Slavnostního večera byly také vyhlášeny výsledkyXXII. ročníku soutěže o Cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva