Radiožurnál je jedničkou na trhu, Český rozhlas výrazně posílil

14.01.2021 12:39

Český rozhlas Radiožurnál se stal s náskokem nejposlouchanějším rádiem, významně posílila i pozice Českého rozhlasu na rádiovém trhu. Ukazují to aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 3. a 4. čtvrtletí 2020, které byly zveřejněny po roční přestávce způsobené okolnostmi koronavirové epidemie.

Radiožurnál je jedničkou na trhu, Český rozhlas výrazně posílil
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

„Je skvělé, že stanice Českého rozhlasu v tomto obtížném období obstály a udržely si přízeň publika. Zvýšený zájem o informace významně posílil pozice ČRo na trhu. Jasně se tím ukazuje, jak jsou média veřejné služby pro veřejnost důležitá a jak nezastupitelnou roli ve společnosti hrají. Nejviditelnějším výsledkem je návrat Radiožurnálu na pozici nejposlouchanějšího rádia po 15 letech. Za aktuální skvělé výsledky patří dík našim posluchačům i všem rozhlasákům, kteří i ve složitých podmínkách koronavirové krize dál zajišťují vysílání i jeho podporu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Radiožurnál poslouchalo denně 937 tisíc posluchačů, což je téměř o 100 tisíc více než dlouholetého lídra rádiového trhu Rádio Impuls (841 tisíc). Potěšující nárůst o 18 tisíc posluchačů zaznamenal i ČRo Dvojka (344 tisíc), což potvrzuje správnost nedávno realizovaných programových změn stanice. Počet posluchačů Českého rozhlasu v průměrném dni překročil hranici 1 600 tisíc (1 605 tisíc). Rekordně narostl i podíl Českého rozhlasu na trhu na 24,1 %, což je o 1,4 p.b. více než v minulém období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CTP má jako první v oboru všechny budovy certifikovány podle nejvyšších ekologických standardů

14:14 CTP má jako první v oboru všechny budovy certifikovány podle nejvyšších ekologických standardů

Celkem 292 nemovitostí průmyslového developera získalo prestižní certifikaci BREEAM.