Reakce televize Barrandov na nepravdivé informace v médiích

31.01.2018 23:00

Televize Barrandov se důrazně ohrazuje proti tvrzení médií, že by se jakýmkoli způsobem podílela na přípravě předvolební kampaně nebo měla jiný obchodní vztah s politickou stranou SPD nebo agenturami, které pro tuto politickou stranu v rámci kampaně pracovaly.

Reakce televize Barrandov na nepravdivé informace v médiích
Foto: TV Barrandov
Popisek: TV Barrandov
reklama

Jednou z klíčových hodnot televize Barrandov je důsledné dodržování naprosté politické nezávislosti a absolutní korektnosti. Propojování televizní skupiny Barrandov stejně jako dalších firem patřících do vlastnické skupiny Jaromíra Soukupa s agenturami, které se podílely na předvolební kampani pro SPD Tomia Okamury, je zavádějící a lživé.

Televize Barrandov také důrazně popírá, že by pan Radomír Pekárek či pan Jan Fulín měli jakýkoli vliv na obsahovou podobu televize Barrandov nebo že by měli jakýkoli obchodní vztah s touto stanicí. Oba pánové pracovali pro tuto televizní skupinu ještě předtím, než ji v roce 2013 koupil současný majitel Jaromír Soukup.

„Tyto skutečnosti lze velmi snadno ověřit i ve veřejně dostupných zdrojích, jako je například obchodní rejstřík, provozovaný Ministerstvem spravedlnosti České republiky. Z údajů v něm uvedených musí být i začínajícímu novináři patrné, že Jan Fulín byl v představenstvu této televize v roce 2005, tedy prokazatelně osm let předtím, než ji převzal mediální dům Empresa Media, jehož jsem vlastníkem. Jakoukoli obchodní spolupráci s politickými stranami i do budoucna vylučuji,“ okomentoval situaci generální ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

THMP: Vánoční strom na Staroměstském náměstí už svítí

9:44 THMP: Vánoční strom na Staroměstském náměstí už svítí

V pátečních večerních hodinách proběhla na Staroměstském náměstí technická zkouška svícení vánočního…