Ředitel JE Dukovany Roman Havlín ocenil dobrovolnickou činnost dukovanských zaměstnanců a pomyslně rozdělil půl milionu korun regionálním neziskovkám

25.09.2020 16:10

Půl milionu korun si mezi sebe rozdělilo sedmnáct neziskovek na Vysočině a jižní Moravě. Peníze poskytla Nadace ČEZ v rámci akce „Zaměstnanecké granty.“ Ta umožňuje zaměstnancům Skupiny ČEZ získat až 30 tisíc korun pro veřejně prospěšné neziskové organizace. V rámci celé republiky získalo 102 organizací dohromady přes tři milióny korun.

Ředitel JE Dukovany Roman Havlín ocenil dobrovolnickou činnost dukovanských zaměstnanců a pomyslně rozdělil půl milionu korun regionálním neziskovkám
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Ředitel Roman Havlín s chemičkou Hanou Roupcovou
reklama

Přesně 192 přihlášených organizací, 6 695 hlasujících zaměstnanců a více než tři milióny rozdělených korun. Taková jsou hlavní čísla letošních zaměstnaneckých grantů Nadace ČEZ. Na Vysočině a jižní Moravě bylo díky angažujícím se zaměstnanců JE Dukovany podpořeno 17 organizací v celkové částce půl milionu korun.

Ředitel JE Dukovany dnes v dukovanském infocentru ocenil dobrovolnou práci zaměstnanců elektrárny v neziskovém sektoru.

„Velmi si vážím toho, že máme mezi sebou kolegy, kteří svůj volný čas věnují dobročinným aktivitám,“ řekl při předávání symbolických šeků Roman Havlín, ředitel JE Dukovany. „Jedná se převážně o angažovanost a pomoc ve vedení volnočasových aktivit dětí a mládeže, což je v dnešní době velice důležité,“ dodal ředitel Roman Havlín.

Několika zástupcům předal ředitel Roman Havlín symbolické šeky na částky k podpoře charitativních projektů, ve kterých se dukovanští pracovníci angažují. Finanční prostředky putují do neziskových organizací například na nákup potřebného vybavení pro dobrovolné hasiče, mladé modeláře, skauty nebo sokolíky. Podpory se dostane mateřskému centru nebo klubu českých turistů a také například znojemské charitě.

Dětský tábor Srdíčko - skauti Třebíč

Díky dukovanské chemičce Hance Roupcové putuje 30 tisíc korun do Mateřského centra Andílci v Hrotovicích. „Mateřské centrum nabízí pravidelný program, poradenství, kurzy a jednorázové akce pro rodiče s dětmi i širokou veřejnost. Příspěvek využijeme na nákup vybavení do tělocvičny a dovybavení dětské herničky,“ řekla ambasadorka projektu Hana Roupcová.

„Pro naše skautské středisko Srdíčko Třebíč jsme získali finance na nákup dvou nových indiánských stanů tee-pee. Jsme rádi, že můžeme pro děti a jejich pobyty na letních táborech obnovit potřebné zázemí,“ řekl při převzetí šeku Antonín Batista velitel družstva dukovanských hasičů a zároveň aktivní skaut třebíčské organizace.

MC Andílci Hrotovice

O Zaměstnanecký grant do výše až 30.000 korun může Nadaci ČEZ požádat kterákoliv veřejně prospěšná nezisková organizace, ve které se aktivně angažují zaměstnanci Skupiny ČEZ. Ať už se ve svém volném čase věnují práci s dětmi, seniory, handicapovanými, nebo aktivitám v zájmových, sportovních a dalších organizacích. Podmínkou je právě doporučení zapojených zaměstnanců. O podpoře projektů pak elektronicky hlasují sami zaměstnanci. Přitom každý může přidělit tři hlasy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS ČR: Vláda ignorovala stovky připomínek a miliardy na obnovu se minou účinkem

21:14 SMS ČR: Vláda ignorovala stovky připomínek a miliardy na obnovu se minou účinkem

Vláda Andreje Babiše na pondělním jednání schválila Národní plán obnovy, který má české ekonomice po…