Ředitelství silnic a dálnic se zúčastnilo novoročního setkání podnikatelů v Lounech

27.01.2020 9:15

Tradiční setkání vedení Loun, radních a vedoucích odborů se zástupci firem a organizací působících v regionu se uskutečnilo v tamním kulturním domě Zastávka.

Ředitelství silnic a dálnic se zúčastnilo novoročního setkání podnikatelů v Lounech
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Neformálního setkání se zúčastnili všichni, kteří nějakým způsobem spolupracují s městem, kam patří i ŘSD ČR, které v nejbližších týdnech zahájí zkapacitnění stávající silnice I/7.

Po úvodním slově starosty Loun Pavla Jandy dostali prostor zástupci Správy Chomutov, kteří přítomným představili aktuální stav přípravy chybějících úseků dálnice D7 a realizace nedalekého obchvatu Panenského Týnce. Lounské podnikatele i vedení města potěšila zpráva, že v rámci zkapacitnění obchvatu Loun ŘSD disponuje třemi stavebními povoleními ze čtyř. Stavba je tedy těsně před samotnou realizací a chybí pouze stavební povolení na část stavby MÚK Louny západ. Zároveň byli přítomní informováni, že se 15. ledna uskutečnilo otevírání obálek s nabídkami na realizaci stavby a nyní probíhá vyhodnocení soutěže.

Z hlediska dostavby dálnice D7 od Slaného k Postoloprtům probíhá příprava i zbývajících úseků bez problémů. Výjimkou je zkapacitnění obchvatu Postoloprt, kde přípravu stavby prodlužuje vliv hladiny stoleté vody, a nyní je jasné, že se bude jednat o úsek, který bude realizován jako poslední.

Veškeré tyto informace se může veřejnost dočíst na webových stránkách ŘSD nebo přímo na stránkách dálnice D7, kde jsou veškeré aktuální informace a vizualizace staveb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

22:22 Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

Správa železnic a DB Netz uzavřely smlouvu s dodavatelem na zajištění projektové přípravy přeshranič…