Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo I. etapu stavby I/42 Brno, VMO Žabovřeská a zahajuje výstavbu II. etapy

3.1.2021 9:30 odp.

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo ve čtvrtek 17. prosince I. etapu stavby I/42 Brno VMO Žabovřeská a současně zahajuje výstavbu II. etapy. Stavba je součástí Velkého městského okruhu v Brně.

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo I. etapu stavby I/42 Brno, VMO Žabovřeská a zahajuje výstavbu II. etapy
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Realizací první a následně druhé etapy tohoto projektu bude odstraněno úzké hrdlo mezi dvěma již vybudovanými úseky – stavbou MÚK Hlinky a VMO Žabovřeská mosty, kde je trasa omezena řekou Svratkou a příkrým skalním svahem Wilsonova lesa.

Stávající silnice je pouze dvoupruhová a je podél ní vedena tramvajová trať. Úzký koridor mezi řekou a skalním masivem v současné době prostorově neumožňuje vést vedle sebe po terénu čtyřpruhovou směrově rozdělenou komunikaci Velkého městského okruhu společně s tramvajovou tratí. Realizací stavby bude umožněna plynulá doprava v  celém severozápadním sektoru města až po výjezd z Husovického tunelu.

„První etapa prací zahrnovala úsek od mimoúrovňové křižovatky Kníničská po Kamenomlýnský most. Došlo zde k rozšíření stávající dvoupruhové komunikace na dělený čtyřpruh, úpravě ramp mimoúrovňové křižovatky, opravě stávajícího silničního mostu a k výměně a doplnění protihlukových opatření. Postavena byla také nová obslužná komunikace a proběhla rekonstrukce tramvajové trati. Navazující druhá etapa zahrnuje vybudování nového tunelu o délce 500 metrů, kam bude nově převedena tramvajová trať. To umožní rozšíření silnice na čtyřpruhové uspořádání, čímž bude odstraněno úzké hrdlo, které v současnosti výrazně snižuje plynulost a tedy i bezpečnost dopravy“, představil obě etapy generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

22:16 Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

1. července 2022 nabyla účinnosti novela zákona o střetu zájmů, která veřejnosti po více než roce a …