RegioJet přidá od září čtyři nové spoje na trase z Ostravska do Prahy

07.08.2012 14:02

RegioJet rozšíří od 1. září počet spojů mezi Ostravskem a Prahou na celkový počet 18 - tedy devět spojů v každém směru.

RegioJet přidá od září čtyři nové spoje na trase z Ostravska do Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak firmy Regiojet
reklama

Nově pojedou z Havířova následující vlaky: brzký ranní spoj IC1000 s odjezdem z Havířova ve 4.27 hodin (denně kromě neděle) a příjezdem do Prahy v 8.31 a dále IC1008 s odjezdem z Havířova v 10.27 hodin (ve všední dny) a příjezdem do Prahy ve 14.31 hodin. Cestující z Ostravska tak dostanou možnost využívat vlaků IC RegioJet i v případech, kdy potřebovali být v Praze již krátce po 8.00 hodině – například z důvodu jednání či začátku školního vyučování.

RegioJet plánuje stát se postupně hlavním železničním dopravcem mezi Ostravou a Prahou.  

Z Prahy pak bude nově odjíždět spoj IC1001 – a to ve všední dny v 5.33 hodin s příjezdem na Ostravsko krátce před 9.00 hodinou ranní a dále pak spoj IC1011 s odjezdem ve všední den a neděli v 14.33 z Prahy a příjezdem na Ostravsko krátce před 18.00 hodinou večer. V tomto případě se jedná o doplnění odpoledního hodinového taktu ve špičkových časech, kdy se řada cestujících vrací domů ze služebních cest či studií a chtějí být doma na Ostravsku ještě před začátkem hlavních večerních zpravodajských relací.

Do prodeje nasadí RegioJet nové spoje ve druhé polovině měsíce srpna.

Nové spoje zákazníkům nabídnout následující výhodné možnosti spojení:

Dřívější ranní spoje z Ostravska do Prahy i v opačném směru – vhodné pro jednání či výlety

Dřívější odpolední spoj z Prahy s odjezdem v atraktivní špičkový čas v 14.33 – vhodný pro návrat ze služební cesty či například na víkend

Hodinový interval spojů ve špičkových přepravních časech (ráno z Ostravska do Prahy, odpoledne z Prahy na Ostravsko)

Nový dopolední odjezd vlaků IC RegioJet z Ostravska do Prahy – doplňující interval spojení v tomto směru.

Vlaky IC RegioJet přepravují aktuálně na trase mezi Prahou a Ostravskem denně cca 3400 cestujících. Měsíčně je to více než 100 tisíc zákazníků, kteří využívají služeb nejkomfortnějšího železničního spojení mezi Prahou a Ostravskem.

Za 10 měsíců provozu přitom vlaky IC RegioJet přepravily již více než 700 tisíc cestujících a jejich počet neustále roste – a to i během letních prázdnin. Hlavním motorem růstem obsazenosti se přitom během letních prázdnin stali zejména studenti do 26 let, kteří mohou ve vlacích IC RegioJet uplatnit studentskou slevu ve výši 25 %, a to aniž by v průběhu školního roku kamkoli dojížděli. Stačí se přitom prokázat pouze průkazem státem uznané střední či vysoké školy nebo mezinárodním průkazem ISIC. Hojně využívány jsou vlaky IC RegioJet také pro cesty k odletům na pražské ruzyňské letiště a na výlety do Prahy – například ve spojitosti výhodnými balíčky kombinující zlevněné jízdné a vstupné do největšího aquaparku v ČR – Aquapalace v Praze Čestlicích.

Po zavedení nových spojů od září plánuje RegioJet přepravovat na trase mezi Ostravskem a Prahou až 4500 cestujících denně a postupně se RegioJet plánuje stát hlavním železničním dopravcem na trase Ostravsko – Praha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Miliony z komerčních hal na brněnském letišti do krajské pokladny

10:06 Jihomoravský kraj: Miliony z komerčních hal na brněnském letišti do krajské pokladny

Bezmála 67 a půl milionu získá Jihomoravský kraj za provoz hal na jeho pozemcích. Konkrétně 35,2 mil…