Regionalnitelevize.cz výrazně zvýšila pokrytí v pozemním digitálním vysílání

29.05.2019 10:17 | Zprávy

Regionalnitelevize.cz výrazně zvýšila pokrytí v pozemním digitálním vysílání. Od dnešního dne je program regionalnitelevize.cz šířen prostřednictvím Regionální sítě 7 a Přechodové sítě 13. Aktuálně tak terestrickým signálem pokrývá téměř celé území ČR.

Regionalnitelevize.cz výrazně zvýšila pokrytí v pozemním digitálním vysílání
Foto: red
Popisek: Regionálnítelevize.cz

Program regionalnitelevize.cz je tak možné přijímat jak ve starším standardu DVB-T v rozlišení 720x576i tak i v novém systému DVB-T2 s kódováním H.265/HEVC ve formátu qHD 960x540p.

Aktuálně je program zařazen také v multiplexu RS8, ve kterém bude vysílání ukončeno k 30. červnu.

Rozšíření pozemního vysílání je velmi progresivní. Doposud měly možnost pozemního příjmu jen krajská města a jejich blízké okolí. Vstupem do multiplexů společnosti Progress Digital (RS7) a společnosti Digital Broadcasting (PS13) se pokrytí rozšiřuje na většinu území všech českých měst a obcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kde se berou peníze do rozpočtu

Paní ministryně, Klempíř tvrdí, že když budou veřejnoprávní média financována z rozpočtu, nebude to z peněz daňových poplatníku. Je něco takového možné? Já nechápu, kde jinde by se peníze vzali teda pokud neplánujete nějakou další bitcoinovu výměnu. Děkuji. Vladislav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí

22:33 AOPK ČR: Na pastviny nad jesenickou Ovčárnou míří stovka ovcí

Do oblasti mezi Ovčárnou a Petrovými kameny v chráněné krajinné oblasti Jeseníky míří stovka ovcí. J…