Rezort financí uhájil přes 1,3 miliardy v soudním sporu s firmou TH’ system a.s.

04.01.2017 18:23

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uhájil 1 331 000 000 Kč v soudním sporu se společností TH’ system a.s., která požadovala tuto částku jako náhradu škody za údajně nesprávný úřední postup Finančního úřadu ve Fulneku v roce 2000. ÚZSVM ve sporu úspěšně zastupoval Ministerstvo financí.

Rezort financí uhájil přes 1,3 miliardy v soudním sporu s firmou TH’ system a.s.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

„Jde o další miliardový úspěch při hájení státu naším úřadem. Stále apeluji na ostatní státní složky, aby v soudních sporech využívaly náš úřad a naše kvalifikované právní zástupce a neplatily zbytečné výdaje za drahé externí právní kanceláře. Jsem velmi potěšena, že se nám v této oblasti tolik daří a naši právní zástupci dosahují vynikajících úspěchů,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

„V resortu Ministerstva financí jsme vypověděli zbytečné externí advokátní kanceláře a spory řešíme vlastními silami. Právní zástupci ÚZSVM vykazují velmi dobré výsledky a i další ministerstva by jim měla své majetkové spory předat“, dodal ministr financí Andrej Babiš.

Společnosti TH’ system a.s., která byla jedním z největších distributorů výpočetní techniky v ČR, tvrdila, že v důsledku údajného nesprávného úředního postupu Finančního úřadu ve Fulneku zkrachovala. Právní zástupci ÚZSVM argumenty protistrany jednoznačně odmítali. Poukazovali zejména na skutečnost, že akcionáři společnosti TH’ system a.s. si založili paralelní firmu, na kterou přesměrovali veškeré své podnikání a tudíž jim jako vlastníkům žádná škoda nevznikla (tato firma dosud úspěšně funguje). Obvodní soud pro Prahu 1 se s názorem ÚZSVM zcela ztotožnil a vydal rozsudek, ve kterém žalobu v plném rozsahu zamítl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Prázdniny jsou ve školách opět ve znamení rekonstrukcí a oprav

11:15 Moravskoslezský kraj: Prázdniny jsou ve školách opět ve znamení rekonstrukcí a oprav

Také toto léto se na krajských školách ozývají sbíječky a zvuky stavebních prací. Během 44 investičn…