Rok 2012: hospodářsky nejúspěšnější rok v historii Lesů ČR

22.05.2013 16:20

Hospodářský výsledek: 5,478 miliardy korun. Podíl lesnických činností na HV vyšší o plných 5 %.

Rok 2012: hospodářsky nejúspěšnější rok v historii Lesů ČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

 

Další zlepšení hospodaření zaznamenal v roce 2012 státní podnik Lesy ČR. Auditovaný hospodářský výsledek Lesů ČR před zdaněním se v roce 2012 ve srovnání s předchozím obdobím zvýšil o 203 miliony korun a dosáhl výše 5,478 miliard korun, což je nejvíce za celou dobu existence podniku. „Lesy ČR prokázaly schopnost být stabilním, výrazně ziskovým a ekonomicky výkonným státním podnikem. Z 90 % je hospodářský výsledek tvořen naší hlavní činností, lesnickým hospodařením, což je oproti roku 2011 navýšení o celých 5 %,“ podotýká Michal Gaube, pověřený řízením Lesů ČR.

Výborné hospodářské výsledky umožnily Lesům ČR dále navýšit objem volných finančních prostředků na současných 17 miliard korun. „Lesy ČR jsou ještě letos připraveny odvést část těchto prostředků do státního rozpočtu a to ve výši minimálně 6 miliard korun,“ doplňuje Michal Gaube.

Úspěšné hospodaření Lesů ČR oceňuje také Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství. Lesy ČR se již druhý rok za sebou zařadily do žebříčku TOP 20 společností, které státnímu rozpočtu odvedly nejvíce finančních prostředků na dani z příjmu právnických osob. Za  rok 2012 se Lesy ČR umístily
na 8. místě, ve srovnání s rokem 2011 je to zlepšení o sedm míst. 

V kvalitním hospodaření Lesy ČR pokračují i v prvních měsících roku 2013. Za období leden až duben dosáhl hospodářský výsledek výše 2,56 miliard korun. „Dosažené HV potvrzuje standardní fungování Lesů ČR a také připravenost podniku investovat další finanční prostředky do péče o les, oprav a výstaveb lesních cest i správy vodních toků.,“ konstatuje na závěr Michal Gaube.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lesy ČR

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

22:22 NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

Požár lesa na Smrkovém kopci, zhruba 800 metrů severozápadně od Pravčické brány při hranici s Národn…