Rosatom: Arménie chce prodloužit provoz své jediné jaderné elektrárny do roku 2036, pomáhají jí s tím i české firmy

23.03.2021 15:13 | Zprávy

V Arménské jaderné elektrárně ve městě Mecamor (Arménie) probíhají už několik let velké modernizace, díky kterým jí má být prodloužen provoz o několik desítek let. Patří mezi ně obměna řídicích systémů, do které byly zapojeny české firmy, ale i žíhání reaktorové nádoby.

Rosatom: Arménie chce prodloužit provoz své jediné jaderné elektrárny do roku 2036, pomáhají jí s tím i české firmy
Foto: red
Popisek: Rosatom

Novou operací bude omlazení tlakové nádoby reaktoru typu VVER-440, které má provoz prodloužit o dalších 5 až 10 let, tedy až do roku 2036. Podle agentury RIA Novosti to řekl první zástupce generálního ředitele CJSC HAEK - ředitel jaderné elektrárny Movses Vardanyan během konference pořádané v Jerevanu k 55. výročí jaderné energetiky v Arménii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FN HK: Specializační vzdělávání v oboru perioperační péče

13:28 FN HK: Specializační vzdělávání v oboru perioperační péče

Otevírá se tak možnost absolvovat specializační vzdělávání přímo v rámci FN HK a získat odbornou způ…