Rosatom: TVEL dodá do Búšehru nový typ jaderného paliva

30.04.2018 18:53 | Zprávy

Společnost TVEL, která je součástí ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, realizuje v Íránu inženýringový projekt na přechod jaderné elektrárny Búšehr na nový typ jaderného paliva. Namísto starší generace paliva UTVS bude nyní reaktor VVER-1000 této jediné íránské elektrárny používat palivo TVS-2M.

Rosatom: TVEL dodá do Búšehru nový typ jaderného paliva
Foto: red
Popisek: Rosatom

Projekt proběhne na základě smlouvy podepsané mezi TVELem, společností pro rozvoj jaderných technologií Atomic Energy Organization of Iran a provozovatelem elektrárny Búšehr Nuclear Power Production and Development Co.

V rámci projektu ruští odborníci provedou výpočty a simulace nezbytné pro schválení tohoto kroku dozorným úřadem. Dodávky nového typu paliva by měly začít v roce 2020. Palivo TVS-2M má oproti UTVS vyšší hustotu uranu, robustnější konstrukci a dosahuje hlubšího vyhoření. Používáním nového typu paliva provozovatel zlepší jak technické, tak ekonomické parametry provozu bloku a rovněž redukuje objem použitého jaderného paliva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Vznik Spojených států evropských

Co si myslíte o federalizaci EU, která je podle prezidenta je jediné řešení pro Evropu? Souhlasíte s ním? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: V březnu byla míra nezaměstnanosti 3,3 %

16:18 ČSÚ: V březnu byla míra nezaměstnanosti 3,3 %

Míra zaměstnanosti: Podíl zaměstnaných k celé populaci 15–64letých dosáhl v březnu 75,5 %. Oproti bř…