Rozhlasová tančírna připomene legendárního Franka Sinatru

11.11.2015 9:49

Zavzpomínejte s Janem Smigmatorem na nedožité stoleté narozeniny Franka Sinatry, ohlédněte se s Petrou Chlebníčkovou za patnácti lety jejího hudebního působení v Českých Budějovicích a zatančete si (nejen) v rytmu swingu v Rozhlasové tančírně! Přímý přenos uslyšíte na jihočeské frekvenci 106,4 FM.

Rozhlasová tančírna připomene legendárního Franka Sinatru
Foto: Český rozhlas
Popisek: Rozhlasový swingový orchestr

Český rozhlas České Budějovice připravil ve středu 18. listopadu od 19 hodin ve Společenském sálu Metropolu České Budějovice večer plný nádherných melodií. S Rozhlasovým swingovým orchestrem,  kapelami Jazzíka, Dixie Outsiders CB a s bývalým Tanečním orchestrem Václava Hlaváče zazpívají Petra Chlebníčková, Alena Čechová, Jan Smigmator, Jindřich Zíka a Jan Kopečný!  Celkem se představí přes 40 muzikantů.

Frank Sinatra se narodil 12. prosince roku 1915. V letošním roce by se tak jeden z největších zpěváků hudební historie dožil 100 let. V podání Jana Smigmatora uslyšíte během večera i v přímém přenosu mnoho jeho legendárních hitů, například New York New York, My Way, I´ve Got You Under My Skin a řadu dalších.

Jan Smigmator vystupuje v doprovodu předních českých jazzových muzikantů a orchestrů. Už v roce 2005 se stal sólistou legendárního Orchestru Václava Hybše. Jeho styl, frázování a láska k jazzu a swingu ho řadí mezi přední interprety tohoto žánru v České republice. Na hudební scéně 21. století s noblesou ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli právě Frank Sinatra, nebo také Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé či Tony Bennett. Jan Smigmator ve spolupráci se zpěvačkou Dashou připravuje a na vlnách Českého rozhlasu Dvojka moderuje hudební pořad Klub Evergreen.

Rozhlasová tančírna představí také zpěvačku Petru Schacherlovou Chlebníčkovou, která v roce 2016 dovrší patnáct hudebních let v Českých Budějovicích. Petra přišla do Českých Budějovic v roce 2001 a po pouhých pár týdnech spojila svoji hudební cestu s Václavem Hlaváčem, který ji angažoval jako sólistkou tehdejšího Tanečního orchestru při ZUŠ Piaristická. S touto kapelou zpívala až do jejího rozpadu v roce 2003.

Od roku 2004 je Petra Chlebníčková sólistkou Rozhlasového swingového orchestru Václava Hlaváče. V letech 2008 - 2013 působila jako sólistka dixielandové kapely Dixie Outsiders CB Jana Maláska. Během let také zpívala s Kvintetem Swingového orchestru a spolupracuje s kapelou Jazzika. V roce Petra 2012 založila celorepublikový jazzový kvintet - Two Towers Hulu Jazz a je pravidelným hostem řady hudebních seskupení po celé České republice.

Přijďte se pobavit i zatančit si do Rozhlasové tančírny v českobudějovickém Metropolu. Přímý přenos druhé části večera uslyšíte od 20 hodin živě na jihočeské frekvenci 106,4 FM a webu budejovice.rozhlas.cz. Vstupenky zakoupíte v předprodeji DK Metropol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

22:22 Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

Aktuální výstava připravená ostravským pracovištěm Národního památkového ústavu nese název Nová arch…