SANEP: Koronavirus je vážnou hrozbou pro tři čtvrtiny Čechů, největší důvěru má ministr vnitra Jan Hamáček

22.03.2020 18:14 | Zprávy

Téměř pro tři čtvrtiny Čechů představuje šíření nového typu koronaviru na našem území vážnou hrozbu. Podle exkluzivního průzkumu společnosti SANEP pro televizi NOVA vyjádřilo obavy z koronaviru v souhrnu 73,2 procent dotázaných. Největší obavy pak mají především ženy (57 procent) a lidé nad 50 let (72 procent). Naopak v souhrnu pro 18,4 % naší populace nepředstavuje koronavirus a jeho šíření vůbec žádnou hrozbu.

SANEP: Koronavirus je vážnou hrozbou pro tři čtvrtiny Čechů, největší důvěru má ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: SANEP
Popisek: SANEP, logo

Jak dále vyplývá z aktuálního průzkumu společnosti SANEP pro televizi NOVA, nadpoloviční většina obyvatel České republiky se v souvislosti s šířící se pandemií nového typu koronaviru obává negativních dopadů na ekonomiku v podobě hospodářské krize. Tyto obavy vyjádřilo v souhrnu 60,6% obyvatel naší země. Obavy z ekonomické recese naopak nemá v souhrnu 20,1% Čechů (7,9% obyvatel má obavy mírnější a 12,1% naší populace hospodářské krize neobává vůbec).

S preventivními nařízeními a doporučeními vlády ČR kvůli ochraně před novým typem koronaviru souhlasí v souhrnu 65,5 procent našich obyvatel, zatímco nesouhlasně se k těmto vládním nařízením a doporučením vyjádřilo v souhrnu 17,1 procent Čechů.

Zajímavým zjištěním průzkumu společnosti SANEP je skutečnost, že se více lidí obává o zdravotní stav a možnost nákazy koronavirem u svých blízkých, než vyjadřují obavy z nakažení sami u sebe. Zatímco se v souhrnu 51,2% obyvatel České republiky obává, že se novým koronavirem nakazí někdo z jejich blízkých, jen 30,3 % lidí má obavy z toho, že se koronavirem mohou nakazit sami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Rok 2026 - nejdelší úsek železnice na letiště i trať do Bavorska

7:23 Správa železnic: Rok 2026 - nejdelší úsek železnice na letiště i trať do Bavorska

Uplynulých dvanáct měsíců se neslo ve znamení rozvoje i udržení spolehlivosti provozu české železnic…