SDP ČR je opět partnerem Květinového dne, dopravní podniky se zapojily i do prodeje žlutých kytiček

27.09.2021 21:20 | Tisková zpráva

Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR) podporuje také letos celonárodní veřejnou sbírku Ligy proti rakovině známou jako Květinový den.

SDP ČR je opět partnerem Květinového dne, dopravní podniky se zapojily i do prodeje žlutých kytiček
Foto: sdp-cr.cz
Popisek: Sdružení dopravních podniků - logo

Stejně jako v loňském roce se akce i tentokrát kvůli protipandemickým opatřením přesunula z května na konec září. Kytičku na podporu boje proti rakovině si můžete zakoupit od 29. září i díky jednotlivým dopravním podnikům.

„Poslední dva ročníky museli organizátoři akce Český den proti rakovině improvizovat a situace pro ně nebyla vůbec jednoduchá. Jsem proto rád, že se naše členské dopravní podniky přidaly k podpoře Květinového dne. Většina z nich nabídla propagaci formou letáků ve svých vozech, na sociálních sítích a webu. Někde se dokonce aktivně zapojí do prodeje žlutých kytiček. Přeji sbírce, aby byla co nejúspěšnější,“ uvedl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Letošní jubilejní 25. ročník přináší novinky v organizaci sbírky. Lidé budou moci potkat dobrovolníky v ulicích nejen ve středu 29. září, ale také ve čtvrtek a v pátek. V některých spolupracujících obchodech a provozovnách dokonce do neděle 3. října. Seznam všech míst Liga zveřejní před sbírkou na webu www.cdpr.cz a zájemci ho budou moci nalézt i v aplikaci Den proti rakovině, kterou si mohou stáhnout do svého mobilního telefonu.

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

12%
80%
hlasovalo: 17410 lidí

„V Českých Budějovicích jsme vylepili plakáty na předprodejních kancelářích v centrech Mercury a Igy a na sídlišti Šumava. Naši zaměstnanci budou kytičky prodávat od středy 29. září až do 3. října, abychom jich prodali co nejvíce. Z loňského roku máme zkušenost, že ne všichni za jeden den nákup stihli,“ popsal podporu v Dopravním podniku města České Budějovice jeho ředitel Slavoj Dolejš.

Letošní Český den proti rakovině je zaměřený na prevenci nádorových onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. Další důležité informace můžou zájemci najít na stránkách Ligy proti rakovině (ZDE) nebo Českého dne proti rakovině (ZDE).

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy (MHD) v ČR. Sdružuje 21 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně více než 308 milionů vozových kilometrů a přepraví více než 1,5 miliardy cestujících. Provozují 2 969 autobusů, 1 647 tramvají, 747 trolejbusů a 730 vozidel metra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal z online prodeje nepotřebného majetku již přes 1,5 miliardy korun

21:38 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal z online prodeje nepotřebného majetku již přes 1,5 miliardy korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od roku 2018 úspěšně provozuje výběrová říz…