ŠKODA Felicia startuje na Alpenrallye v Kitzbühelu

07.06.2013 14:43

Elegantní kabriolet z roku 1961 nastoupí na start 26. ročníku Alpenrallye podruhé, značka ŠKODA je v Kitzbühelu zastoupena potřetí.

ŠKODA Felicia startuje na Alpenrallye v Kitzbühelu
Foto: skoda-auto.cz
Popisek: Škoda - logo
reklama
ŠKODA Classic nastupuje na start renomované soutěže Alpenrallye s elegantním kabrioletem ŠKODA Felicia. 26. ročník klasické veteránské rally se v kouzelném světě tyrolských hor koná od 5. do 8. června. V Kitzbühelu se očekává účast zhruba 200 historických vozů.
 
ŠKODA Felicia patří mezi elegantní kabriolety šedesátých let minulého století. V letech 1959 až 1964 bylo vyrobeno více než 14 860 těchto vozů. Na start Alpenrallye nastoupí mimořádně krásný tyrkysový exemplář ze sbírek ŠKODA MUZEA. Vůz prošel náročnou renovací v muzejní restaurátorské dílně. 
Kabriolet ŠKODA Felicia z roku 1961 pohání čtyřválcový motor o objemu 1 089 cm3, podávající výkon 50 koní, se kterým vůz dosahuje maximální rychlosti 128 km/h. „Tomuto překrásnému kabrioletu to před alpskými panoramaty velice sluší, lehce zdolává i všechna stoupání,“ říká Eva Ticová, vedoucí restaurátorské dílny ŠKODA MUZEA.
 
ŠKODA se o roku 2011 účastní Alpenrallye v Kitzbühelu již potřetí. Poprvé startovala česká automobilka s vozem ŠKODA Tudor 1101 z roku 1948.
 
Alpenrallye patří mezi největší a nejoblíbenější veteránské akce v Evropě. V roce 2013 nastoupí vozy roku výroby 1976 a starší. Čeká na ně zhruba 500 kilometrů dlouhá trať, vedoucí po nejkrásnějších horských silnicích rakouských spolkových zemí Tyrolsko a Salcbursko. 
 
Ve čtvrtek dopoledne se jede sedmdesátikilometrový prolog, v pátek je na programu "královská" horská etapa, vedoucí okouzlujícím údolím Lammertal. V sobotu vede trasa bavorským regionem Chiemgau do údolí Innu v Tyrolsku. Závěrem a vyvrcholením bude sobotní dopolední průjezd vozů centrem Kitzbühelu před zraky tisíců fanoušků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…