ŠKODA Felicia startuje na Alpenrallye v Kitzbühelu

07.06.2013 14:43

Elegantní kabriolet z roku 1961 nastoupí na start 26. ročníku Alpenrallye podruhé, značka ŠKODA je v Kitzbühelu zastoupena potřetí.

ŠKODA Felicia startuje na Alpenrallye v Kitzbühelu
Foto: skoda-auto.cz
Popisek: Škoda - logo

ŠKODA Classic nastupuje na start renomované soutěže Alpenrallye s elegantním kabrioletem ŠKODA Felicia. 26. ročník klasické veteránské rally se v kouzelném světě tyrolských hor koná od 5. do 8. června. V Kitzbühelu se očekává účast zhruba 200 historických vozů.
 
ŠKODA Felicia patří mezi elegantní kabriolety šedesátých let minulého století. V letech 1959 až 1964 bylo vyrobeno více než 14 860 těchto vozů. Na start Alpenrallye nastoupí mimořádně krásný tyrkysový exemplář ze sbírek ŠKODA MUZEA. Vůz prošel náročnou renovací v muzejní restaurátorské dílně. 
Kabriolet ŠKODA Felicia z roku 1961 pohání čtyřválcový motor o objemu 1 089 cm3, podávající výkon 50 koní, se kterým vůz dosahuje maximální rychlosti 128 km/h. „Tomuto překrásnému kabrioletu to před alpskými panoramaty velice sluší, lehce zdolává i všechna stoupání,“ říká Eva Ticová, vedoucí restaurátorské dílny ŠKODA MUZEA.
 
ŠKODA se o roku 2011 účastní Alpenrallye v Kitzbühelu již potřetí. Poprvé startovala česká automobilka s vozem ŠKODA Tudor 1101 z roku 1948.
 
Alpenrallye patří mezi největší a nejoblíbenější veteránské akce v Evropě. V roce 2013 nastoupí vozy roku výroby 1976 a starší. Čeká na ně zhruba 500 kilometrů dlouhá trať, vedoucí po nejkrásnějších horských silnicích rakouských spolkových zemí Tyrolsko a Salcbursko. 
 
Ve čtvrtek dopoledne se jede sedmdesátikilometrový prolog, v pátek je na programu "královská" horská etapa, vedoucí okouzlujícím údolím Lammertal. V sobotu vede trasa bavorským regionem Chiemgau do údolí Innu v Tyrolsku. Závěrem a vyvrcholením bude sobotní dopolední průjezd vozů centrem Kitzbühelu před zraky tisíců fanoušků.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

22:04 Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

Trénovali to, co se skutečně stalo.