ŠKODA Yeti bude zajišťovat bezpečnost na letišti

20.05.2013 19:00

ŠKODA Yeti je oficiální ‚Follow-me-car’ na letišti v Mladé Boleslavi. Speciálně upravená ŠKODA Yeti bude vodit letadla po ranveji a na letišti bude rovněž sloužit jako zásahové vozidlo.

ŠKODA Yeti bude zajišťovat bezpečnost na letišti
Foto: skoda-auto.cz
Popisek: Škoda - logo
reklama

 

„Následujte vůz ŠKODA Yeti“ – tento pomyslný pokyn budou nyní muset plnit všechna letadla, startující nebo přistávající na letišti v Mladé Boleslavi. Pro plnění svých úkolů na ranveji má vůz specifickou výbavu, vycházející z policejní verze modelu ŠKODA Yeti. Pod kapotou ‚letištního Yetiho‘ pracuje dvoulitrový vznětový motor o výkonu 103 kW
(140 k).
 
 „Velice nás těší, že letiště v sídle naší společnosti v Mladé Boleslavi bude nyní jako,
Follow-me-car‘ používat vůz ŠKODA Yeti,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA za oblast výroby a logistiky. ŠKODA tím přispívá ke zvýšení bezpečnosti letového provozu na tomto letišti. „ŠKODA Yeti je skutečně univerzální vůz a letišti bude poskytovat skvělé služby. Spolupráce současně dokazuje těsné sepjetí našeho podniku s městem a zdejším letištěm,“ řekl Oeljeklaus u příležitosti předání vozu předsedovi Aeroklubu Zdeňku Ježkovi.
 
 Vůz byl na své úkoly připraven specialisty v servisním centru společnosti ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Technicky vychází upravený ‚Follow-me-vůz‘ z modelu Yeti v úpravě pro městskou policii. Na střeše je namontován oranžový maják s vypínatelným nápisem FOLLOW ME. Polep, speciálně vyvinutý designéry značky ŠKODA, vůz Yeti už na první pohled jednoznačně identifikuje jako ‚Follow-me-car’.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Seznam zemí, do nichž je omezeno odesílání zásilek

14:19 Česká pošta: Seznam zemí, do nichž je omezeno odesílání zásilek

Česká pošta doručuje svým zákazníkům v České republice zásilky z Číny a čínských e-shopů zásilky, kt…