SMO ČR: S ochranou osobních údajů podle nového evropského nařízení pomohou také Centra společných služeb

20.10.2017 18:40 | Zprávy

Víte, jak jsou chráněny vaše osobní údaje? Kdo a jak s nimi nakládá a zda to dělá správně? A že se správa osobních údajů od května příštího roku změní, protože nabude účinnosti evropské nařízení, které danou oblast upravuje, tzv. GDPR?

SMO ČR: S ochranou osobních údajů podle nového evropského nařízení pomohou také Centra společných služeb
Foto: red
Popisek: Svaz měst a obcí ČR

Svaz měst a obcí ČR proto pro obce pořádá semináře, vydává doporučení a poskytuje další nejen právní pomoc. Významnou roli hrají i Centra společných služeb (CSS), která vznikla díky stejnojmennému projektu Svazu, financovanému z Evropského sociálního fondu (ESF) prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost (OPZ). I ta budou v souvislosti GDPR samosprávy nově vzdělávat. První taková akce se uskuteční už v pondělí, tedy 23. října 2017, ve Fryšavě pod Žákovou horou na Vysočině.  

Půjde o dvoudenní Celorepublikové setkání pracovníků CSS. Má za cíl prohloubit znalosti a dovednosti pracovníků těchto center v průřezových tématech, předat příklady dobré praxe a zefektivnit tak činnost CSS. První den dopoledne se bude mluvit právě o GDPR. Přednášet budou odborníci z Úřadu pro ochranu osobních údajů, Ministerstva vnitra či Asociace krajů.

„GDPR, tedy nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, nabude účinnosti už za půl roku, přesně 25. května 2018. Jde o evropský právní předpis, který se dotkne celé veřejné správy,“ připomíná předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl a dodává: „Vznikl proto, aby osobní údaje byly chráněny ve stejném standardu ve všech členských zemích a aby se mohly osobní údaje bezpečně předávat do jiných členských zemí. GDPR, které se týká všech orgánů veřejné moci, mimo jiné zavede pozici tzv. pověřence a změní všechny vnitřní předpisy.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Balcarka prodlužuje otevírací dobu

10:29 Správa jeskyní: Balcarka prodlužuje otevírací dobu

Třináct tuzemských aktuálně zpřístupněných jeskyní zahájí provoz dle otevírací doby pro letní prázdn…