SMS ČR: Trestní oznámení na primátora Jablonce nad Nisou - policie zahájila úkony trestního řízení

16.09.2019 20:08

Sdružení místních samospráv České republiky podalo v polovině letošního srpna trestní oznámení na primátora Jablonec nad Nisou Milana Kroupu, který kvůli sporu o pohledávku rozhodl jako jednatel soukromé společnosti v postavení dodavatele o vypnutí kamerových systémů na území Jablonce nad Nisou.

SMS ČR: Trestní oznámení na primátora Jablonce nad Nisou - policie zahájila úkony trestního řízení
Foto: sms.cz
Popisek: Sdružení místních samospráv - logo

Podle policejního vyrozumění kriminalisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byly spáchány trestné činy vydírání a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

“To, že se policie začala naším trestním oznámením se vší vážností zabývat, samozřejmě vítáme. Bezprecedentní krok primátora Kroupy, který znamenal ohrožení bezpečnosti na území města, podle našeho přesvědčení nesmí zůstat bez odezvy,” vysvětluje 1. místopředseda SMS ČR Jan Sedláček.

“Nejde ale jen o otázku bezpečnosti, jako představitele SMS ČR, organizace sdružující na téměř 1 900 obcí na území celé České republiky, nás rozhořčilo, jakým způsobem primátorovo jednání dopadá na dobré jméno samospráv a také všech těch komunálních politiků, kteří svou práci dělají poctivě a nezištně,” dodává Sedláček.

Sdružení místních samospráv ČR je nevládní apolitická organizace s celostátní působností, která sdružuje a hájí zájmy obcí a měst v ČR. Ze širokého spektra aktivit ve prospěch samospráv lze zmínit především prosazování spravedlivého dělení daňových výnosů mezi obce a města v ČR (rozpočtové určení daní). Agenda SMS ČR dnes zahrnuje připomínkování nejrůznějších legislativních návrhů, prezentaci a prosazování potřeb menších obcí a měst, hájení zájmů venkova a jeho obyvatel a spolupráci v boji proti korupci ve veřejné správě. SMS ČR je silným partnerem vlády, parlamentu i krajů v ČR. Sdružuje téměř 1900 obcí a měst v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj dokončil opravu náročného lesního úseku z Hrádku na Choceň

7:37 Pardubický kraj dokončil opravu náročného lesního úseku z Hrádku na Choceň

Další část opravované silnice mezi Ústím nad Orlicí a Chocní je od středy oficiálně v provozu. Úsek …