SMS vyzývá vládu, aby antigenní testování školáků nahradila spolehlivějšími a šetrnějšími PCR testy

27.04.2021 19:38 | Zprávy

Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR) jako zástupce zřizovatelů mateřských a základních škol dnes opětovně požádalo vládu, respektive ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, aby urychleně zahájily proces změny testování dětí, žáků a zaměstnanců ve školách z antigenní metody na metodu PCR.

SMS vyzývá vládu, aby antigenní testování školáků nahradila spolehlivějšími a šetrnějšími PCR testy
Foto: sms.cz
Popisek: Sdružení místních samospráv - logo

„V souvislosti s blížícím se nedostatkem antigenních testů ve školách, ke kterému by mělo podle dnešního vyjádření ministra Plagy pro iRozhlas dojít v polovině května, znovu žádáme vládu a příslušná ministerstva, aby tento okamžik využily jako příležitost přejít z antigenního testování na testování pomocí neinvazivní metody PCR s využitím poolování,“ říká Oldřich Vávra, předseda pracovní skupiny SMS ČR pro školství. „Tato metoda je přesnější, časově méně náročná a nijak výrazně nezvyšuje celkové finanční náklady na testování ve srovnání s antigenními testy,“ dodává Vávra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Mám dotaz

Možná vám přijde hloupý, ale jaký je rozdíl, jestli třeba muniční iniciativu řeší státy NATO sólo nebo to bude řešit NATO jako celek? Mě to přijde stejné, jen zaobalené jinak. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Digitální služby rostou, loni zaznamenaly 371 milionů spuštěných videí

16:08 Česká televize: Digitální služby rostou, loni zaznamenaly 371 milionů spuštěných videí

Česká televize provozuje šest online produktů – iVysílání a weby ČT24, ČT sport, ČT :D, ČT edu a ČT …