SOČR na novém albu – v syntéze se současnou elektronikou

24. 5. 2018 7:34

V červnu 2018 vyjde u prestižního labelu Mercury KX (Decca Classics/Universal) konceptuální album A Portrait Of John Doe, které společně připravili Tomáš Dvořák (Floex) s britským skladatelem a producentem Tomem Hodgem. V červnu 2016 se uskutečnilo studiové natáčení orchestrální části, kompletní nahrávka vznikla v září loňského roku při živých koncertech ve Studiu 1 Českého rozhlasu a v součinnosti s rozhlasovými symfoniky.

SOČR na novém albu – v syntéze se současnou elektronikou
Foto: rozhlas.cz/ Khalil Baalbaki
Popisek: SOČR v Rudolfinu
reklama

Nahrávka A Portrait Of John Doe (volně přeloženo Portrét Jana Nováka) odkazuje ke každodenním okamžikům našeho života jako protiváze neutuchající honby za výkonem, aktivitou a jedinečností. Není portrétem někoho konkrétního, zároveň je portrétem kohokoli. Hudebně ztvárňuje příběh obyčejného člověka ve světě, který se nachází v napjatém očekávání 4. průmyslové revoluce. Hrdina alba – onen John Doe alias Jan Novák – čelí výzvám s humorem, nadsázkou a vnitřní imaginací.

Ze spolupráce Symfonického orchestru Českého rozhlasu a zásadních osobností současné elektronické scény vzešlo album, kde se klasická hudba a  avantgardní elektronika míchá do jedinečného organického universa.

Zmíněné zářijové koncerty se uskutečnily ve složení Floex – klarinet a midimarimba, Tom Hodge – piano, Kim Sheehan – zpěv, Chris Warner – klávesy a basa, Jakub Tengler – bicí a čtyřicet členů SOČRu pod vedením Marka Ivanoviće.

Záznam koncertu odvysílají stanice ČRo Vltava v rámci pořadu Jazz World Live ve čtvrtek 21. 6. od 21.00 hodin a ČRo Wave v pořadu Stage v sobotu 30. 6. od 23.00 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Nedostatky zájezdu reklamujte co nejdříve

13:32 dTest: Nedostatky zájezdu reklamujte co nejdříve

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování by…