SP ČR: Podnikatelská mise míří do Bavorska

10.03.2016 17:40

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) organizuje ve dnech 10. a 11. března 2016 podnikatelskou misi do sousedního Svobodného státu Bavorsko. Dvacetičlenná podnikatelská delegace zaměřená na spolupráci ve vědě a výzkumu i kosmických aktivitách doprovází předsedu vlády Bohuslava Sobotku a místopředsedu vlády Pavla Bělobrádka při jejich návštěvě SRN. V čele podnikatelské mise je viceprezident SP ČR Stanislav Kázecký.

SP ČR: Podnikatelská mise míří do Bavorska
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR
reklama

„Bavorsko je třetím největším obchodním partnerem ČR a naopak ČR je sedmým největším partnerem Bavorska,“ řekl viceprezident SP ČR Stanislav Kázecký.

„Kromě podpory obchodních vztahů je mise zaměřena na rozšiřování spolupráce v oblasti vědy a výzkumu,“ konstatoval.

Mise se proto účastní firmy z oborů s vysokým inovačním potenciálem a vysokou přidanou hodnotou jako jsou informační a komunikační technologie, letectví či kosmické technologie s aplikací v průmyslu, např. Frentech Aerospace s.r.o., Honeywell International s.r.o., VÚTS, a.s. i univerzity jako VUT v Brně.

Podnikatelská delegace dnes nedaleko Mnichova navštíví technologický a podnikatelský inkubátor GATE Garching a povečeří společně s ministerským předsedou Bavorska Horstem Seehoferem. V pátek se zúčastní semináře „Česko-bavorské exportní konzultace: Spolupráce hospodářství a vědy“ zaměřeného na propojování hospodářství s vědou a výzkumem. SP ČR bude reprezentovat viceprezident SP ČR Stanislav Kázecký, který ve svém příspěvku zmíní i některé aktivity Roku průmyslu a technického vzdělávání.

Spolu s premiérem navštíví zástupci podniků kampus Ludwiga Bölkowa v Ottobrunu, kde se nachází jedna z poboček bavorského inkubátoru kosmického průmyslu, který je součástí sítě inkubátorů Evropské kosmické agentury.  V oblasti kosmického průmyslu existuje pro české firmy i univerzity významný potenciál spolupráce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Míra nezaměstnanosti v srpnu byla 2,8 procenta

10:06 ČSÚ: Míra nezaměstnanosti v srpnu byla 2,8 procenta

Obecná míra nezaměstnanosti 15–64letých (podíl nezaměstnaných k ekonomicky aktivním, tj. součtu zamě…